Kadınlar Cinsel İsteklerini Neden Konuşamıyor?

Kadınlar Cinsel İsteklerini Neden Konuşamıyor?

1313 görüntülenme

Kadınlar artık, Sosyal hayatta daha fazla rol oynamaya daha güçlü durmaya başladı. Hatta şu anki döneme göre kadınlar bugüne kadar hiç bu kadar güçlü olmamıştı bile diyebiliriz. Artık ofis patronu olarak kadınları, Zihinsel ve fiziksel şiddete karşı aktivist kadınları, eşitlik arayarak görev yapan kadınları görebiliyoruz. Fakat Kadınlar her ne kadar güçlü olursa olsun hala konu cinsellik olunca konuşmaktan çekiniyor ve isteklerini belirtemiyor.

Cinsellikle ilgili her gün yeni araştırmalar yapılıyor. 22 farklı okulda 7255 öğrenciyle yapılan bir araştırmanın sonucuna göre 10 kadından dokuzu partnerleri ile istemedikleri cinsel davranışların içerisinde bulunuyor. Bu araştırmanın sonucunda 10 kadından 8'inin ise partnerinin zevkini kendi zevkinden öne koyduğu belirtiliyor. Durum böyle olunca da kadınların cinsel isteklerini Ya da nasıl tatmin olduklarını açıkça anlatamadıkları ortaya çıkıyor.

CİNSEL TATMİNİNİ ÖN PLANA ÇIKARMAYAN ÇOK KADIN VAR

Şu anda bu yazıyı okurken Siz de cinsel tatmininizi hiç ön plana çıkartmadığınızı düşünüyorsanız kesinlikle yalnız olmadığınızı bilmelisiniz. Çünkü hala çok sayıda Kadın seksteki ilk amacı partnerini tatmin etmek olarak görüyor. Durum böyle olunca da Kadınlar kendi isteklerini feda ediyor ve sadece partnerleri ile ilgileniyor. Aslında Kadınların kendi isteklerini ön plana çıkartması hem erkeğe Hem de kendi kadını mutlu edecek fakat hala birçok kişi bunun farkında değil. Peki, kendi cinsel tatmin izi nasıl ön plana çıkartabilirsiniz?

KENDİNİZİ TATMİN EDEN DURUMLARI BULUN

Cinsel tatmininizi ön plana çıkartmak için öncelikle size neyi mutlu ettiğini bulmanız gerekiyor. Mesela Siz hangi durumlarda baştan çıkarırsınız, nasıl tahrik olursunuz Bu soruların yanıtını bularak partnerinizle bu durumu paylaşım ve ondan yardım isteyin.

ÖNCE KENDİ VÜCUDUNUZU SİZ TANIYIN

Yapmanız gereken ikinci şey ise kendi vücudunuzu önce kendini tanıması. Eğer kendi vücudunuzu tanırsınız cinsellikte çok daha rahat edersiniz. Bu sayede tatmin olma hissiniz de daha artar.

PERFORMANS BAZLI BİR AKTİVİTE DEĞİLDİR

Cinselliği performans bazlı bir aktivite olarak düşünmek yerine ondan zevk almayı öğrenmelisiniz. Cinsellik sırasında endişelenmeyin bir kenara bırakmalı ve anı yaşamalısınız. Böylece tatmin olma hissiniz daha da artacaktır.

HER SEKSTE ORGAZM OLAMAZSINIZ

Her kadın her sekste orgazm olacak diye bir kural yoktur. Zaten kadınların erkeklere oranla orgazm olması çok daha zordur. Bu nedenle kendinize orgazma odaklanmak yerine seks sırasında keyif almaya bakmalısınız. Ayrıca seks sırasında kesinlikle keşfetmeyi bırakmamalısınız. Bu size orgazmı ulaştırmaya bilir ama o sırada partnerinizle birlikte ne kadar yakın olduğunuzun farkına Varın ve tadını çıkartın. Kısacası cinselliği sadece orgazm olarak kategorilendirmeyin. Mesela partneriniz hakkında bazı gözlemler yapın onu tanıyın ve yatağınıza yaptığınız değişiklikler de nasıl da tatmin olduğunuzu Fark edin.

KENDİ SEZGİLERİNİZE GÜVENİN

Cinsellik ve tatmin olma konusunda son olarak seks sırasında kendi sezgilerinize güvenmeye başlayın. Kesinlikle partnerinize karşı ihtiyaçlarınızı ve isteklerinizi açık sözle dile getirmekten çekinmeyin. Yapılan araştırmalarda da görüldüğü gibi kadınlar erkeklere oranla cinsellik konuşmaktan uzak duruyor ve seks konusunda istek ve beklentilerini dile getirmekten çekiniyor. Ama seksten gerçekten zevk almak ve Doruklara ulaşmak istiyorsanız mutlaka konuşmaya başlamalısınız.

İlgili Etiketler:

0 Yorumİlginizi Çekebilir