Kadınlar Neden Boşalmaz? Bayanlarda Orgazm Sorunu

Kadınlar Neden Boşalmaz? Bayanlarda Orgazm Sorunu

3270 görüntülenme

Cinsel yaşam erkekler için daima ön planda olsa da, bayanlar içinde bir boşalmak ve orgazm olmak bir o kadar önemlidir. Dışarıdan bakıldığında sadece erkeklerin bu konuya ilgili olduklarını görsenizde aslında kadınlarında ne kadar seks düşkünü olduklarını bilmelisiniz. Yaşamsal kaynaklı bazı sorunlarda beden ve ruh etkisinde etkileri olabilmektedir. Bunun yanı sıra bir kadının neden boşalamadığı veya geç orgazm olduğunun arkasında bir çok detay yatabilir. Bu konuyla alakalı uzmanların vermiş olduğu cevaplar şu şekildedir:

Cinsellik Size Göre Nedir?

Cinselliği, iki beden arasında ki ten uyumu, ruh alış verişi ve duygusal bağların güçlülüğü olarak tanımlıyorum. Bundan ziyade, iki çiftin cinsel ilişkiye girmesi bedensel açısından aralarında ki en büyük alış veriştir. Cinsellik olmayan bir evlilikte düzende olmayacaktır. - Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED) Psikoterapist Dr. Cem Keçe

Kadınların En Çok Rastladığı Cinsel Sorunlar Nedir?

Kadınlar Neden Boşalmaz? Bayanlarda Orgazm Sorunu Inner Photo: 1

Sadece erkekler olmamakla birlikte, bayanlarda cinsel konularda bir çok sorunlar ile karşılaşabiliyorlar. Çift uyumsuzluğu, tartışmalar ve anlaşmazlıklarda bu sorunların fitilini ateşlemeye yetiyor. Beraberinde ise çift arasında heyecan düşüş seviyesine iniyor, iki tarafta cinsellikten keyif duymamaya başlıyor. Geçenlerde yapmış olduğumuz bir diğer araştırmaya göre seks hayatını heyecanlı tutmanın yollarını bilen kadınların 80%'ninin cinsel hayatlarının daha öncelerinde bir takım problemler yaşadıklarını ve bunları atlatmak ile mücadele ettiklerini tespit ettik.

Bunların arasında bir çok cinsel sorunlar yer alsa da belli başlı bilinenler orgazm, geç boşalma, hissizlik, cinsellikten keyif alamamak gibi şeylerdir. En az birine sahip olan kadınların da cinsel hayatı boyunca hiç bir zevk alamadıklarını gördük. Bazı kadınların ise genital bölgesinde çekmiş olduğu ağrılardan ötürü cinsel sorunların çözümlerini araştırdıklarını duymuştuk. Yine de düzenli bir cinsel hayat, tüm bu sorunları ortadan kaldırabilmektedir.

Neredeyse Kadınların Çoğu Boşalma Sorunu mu Çekiyor?

Kadınlar Neden Boşalmaz? Bayanlarda Orgazm Sorunu Inner Photo: 2

Aslında çok netlik kazanmayan bir konu olsa da uluslararası yapılan bir anket araştırmasında kadınların %20'sinin cinsel ilişki sırasında boşalamama sorunları yaşadıklarını test ettik. Özel konular olduğu içinde çoğu kişinin yaklaşmadığını varsayarsak bu değerlerin aşağı yukarı oynayabileceğini hesaba katabiliriz. Genel olarak ise bayanların bir çoğu hiç orgazm olamıyor, bir çoğu da cinsel ilişki sırasında boşalamıyor.

Kadınlar Neden Boşalamaz? Sebepleri Nedir?

Kadınlar Neden Boşalmaz? Bayanlarda Orgazm Sorunu Inner Photo: 3

Kişinin daha önce yaşamış olduğu bir takım olaylar kadınlar neden boşalamaz? sorusunu açığa çıkarıyor. Bazıları cinsel bilgi eksikliği yüzünden kadınların geç boşaldığını veya kadınlar neden orgazm olmaz gibi düşünseler de bu sorunların sebepleri çok farklı olabilir. Kişinin şahsi düşünceleri ve cinselliğe bakış açısı, dinine düşkün olması ve yaptığı şeyden utanıyor olması veya daha önceleri taciz gibi olaylar ile karşılaşması aklını cinsellikten uzaklaştırarak boşalmasına engel olacaktır.

Kadınlar Boşalmayı Bilmiyor mu?

Kadınlar Neden Boşalmaz? Bayanlarda Orgazm Sorunu Inner Photo: 4

Her kadının içinse bir boşalma iç güsü vardır ancak bunun farkında olmayabilir. Klitorisin uyarılması ile farkına varılacak bu orgazmı keşfetme süreleri erkeklere göre daha uzundur. Erkekler bu konuda daha erken farkına varırlar ve boşalmanın ne olduğunu, nasıl bir zevk verdiğini bilirler. Kadınlar ise bu konulara daha soyut olduklarından dolayı, boşalma hakkında ne bir fikir sahibi olurlar, nede öğrenmek isterler. Ancak zaman içerisinde klitorisin uyarılması ile orgazm olmayı öğrenebilirler.

Geç Boşalmanın veya Boşalamamın Tedavisi var mi?

Kadınlar Neden Boşalmaz? Bayanlarda Orgazm Sorunu Inner Photo: 5

Elbette tüm bu sorunların bire bir çözümleri vardır. Burada en çok dikkat edilmesi gereken şey, çiftlerin kendi arasında bu sorunları aşmaya çabalamalarıdır. Bir Doktor'a giderseniz size ancak fikir verebilir, yatak odanıza müdahele edemez. Çünkü orası sizin partneriniz ile aranızda olan farklı bir dünyadır. Yani her hangi bir Doktor tavsiyesinden ziyade bu tarz boşalma gibi cinsel sorunlar yaşıyorsanız, çözümlerini maddeler halinde inceleyerek kendi aranızda çözmeniz gerekiyor.

İlgili Etiketler:

0 Yorumİlginizi Çekebilir