Kadınlar Neden Oral Sevmez? Oral Seks Sağlıklı mı?

Kadınlar Neden Oral Sevmez? Oral Seks Sağlıklı mı?

13900 görüntülenme

Oral seks, cinsel ilişki sırasında en değer verilen fantezidir. Daha hızlı bir orgazm ve zevk için her iki tarafta bunu isteyebilir. Bazı durumlarda bayanlar oral sekse karşı soğuk olabilir ancak bu oral seksin sağlıklık olduğu anlmına gelmiyor.

Kadınların neden oral seks sevmediği bir çok madde halinde tartışılabilir bir konudur. Nihayetinde cinsel ilişki sırasında partnerinizi oral sekse zorlamadan ona sevdirebilirsiniz. Ne kadar temiz olursanız olun, bazı bayanlar yine de oral sekse karşı olumsuz yanaşabilirler.

Bayanlar erkeklere göre daha geç orgazm olur. Bu yüzden aslında oral seks çoğu bayan için zevklidir. Erkeğin diliyle yaptığı uyarma sonucunda klitoris bölgesi kadını daha hızlı orgazma ulaştıracağı için kişinin zevk duyması sağlanır. Gerekli temizlik önlemleri alındıktan sonra hiç bir sağlık sorunu tehtidi bulunmamaktadır.

Utangaç bayanlar, oral seks sırasında nasıl davranacaklarını bilmedikleri içn partnerlerini mutsuz etmekten korkuyor. Bazıları ise oral seksi çok sevmesine rağmen erkek arkadaşına bunu dile getiremiyor ve bu tutkuyu içinde saklıyor. Partnerinizin oral sevip sevmediğini anlamak için ilk hamleyi yapan kişi siz olmalısınız.

Oral Seks Öncesi Mutlaka Temiz Olun

Oral seks sırasında gayet temiz olmalısınız. İki tarafta seks öncesi duş alırsa şüpheci sağlık sorunlarını kafanızdan atmış olursunuz. Bayanların bir kısmı oral seks sevmiyor olarak görünseler de aslında vulvalaının kötü bir koku yayıp midenizi bulandırmasından korkuyor olabilirler. Bunu daha iyi anlamak için mutlaka seks öncesi temiz olmalı ve duş almalısınız. Sadece oral seks için değil, seks sırasında iki tarafında temiz olması ön sevişmede de önem kazanacaktır.

Kadınlar Neden Oral Sevmez? Oral Seks Sağlıklı mı? Inner Photo: 1

Seksten önce temizliğinizi güzel bir şekilde yapmalı ve vajina temizliğinin nasıl yapılacağını iyi araştırmalısınız. Aksi taktirde vajinanıza zarar verecek yöntemlerden ötürü acı çekebilirsiniz. Seks gecenizin mahvolmaması için bilinçli bir şekilde vajina temizliği yapmalısınız. Bazı erkeklerin vajinanın bu doğal kokusunu beğenseler de kendi içinizi rahat hissetmeyebilirsiniz. Oral seks öncesi hemen bir duş alarak içinizdeki endişeyi yok edebilirsiniz.

Oral Seks İsteklerinizi Belli Edin

Partnerinize karşı her zaman açık olmalısınız. İlişkilerin ilk başlarında bazı şeyleri açığa kavuşturmakta güçlük çekebilirsiniz. Bunun yerine her zaman açıklayıcı olarak isteklerinizi belli etmelisiniz. Belki partnerinizin size oral seks yapmaktan ziyade anal sevkten zevk duyduğunu bilmiyorsunuz ancak o da sizin gibi utangaç bir yapıya sahip olduğu için bunu dile getiremiyor olabilir. Kaybedeceğiniz hiç bir şey yokken, tüm isteklerinizi partneriniz ile tartışmalısınız. Belki o kadar sizin kadar oral seks yapmayı seviyordur.

Kadınlar Neden Oral Sevmez? Oral Seks Sağlıklı mı? Inner Photo: 2

Anlayışlı bir cinsel ilişki hayatınız varsa, şansınız her zaman yolunda gidecektir. Erkeklerin de oral sevmeyeni vardır fakat en azından isteğinizi geri çevirse bile sonucunda ölüm yoktur. İsteklerinizi daima belli ederek karşı tarafında içinde sakladığı istekleri açığa çıkarmalısınız. Bu durumda ikiniz mutlu bir cinsel ilişkiye doğru adımlarınızı atacak, ve yaşadığınız oral deneyimden keyif duymaya başlayacaksınız.

Sekste Kusursuz Olmaya Çalışmayın

Gerçek hayatta kimsenin kusursuz olmadığı gibi sekste de kimse kusursuz değil. Daha önce hiç seks deneyiminiz olmasa bile, erkeğinizi memnun edememekten çekinmeyin. Erkekler nasıl seks hayatını heyecanlı tutmanın yollarını arıyorsa, sizde bir bayan olarak onların rahatlığını kendi üzerinizde hissetmelisiniz. Vücudunuz hiç bir bölgesinin güzel veya şekilsiz olması içinizi karartmasın. Sekste önemli olan şey çiftlerin birbirine olan sıcaklığı ve ten uyumudur. Gerisinin cinsel ilişki sırasında hiç bir öneminin olmadığını bilmelisiniz.

Kadınlar Neden Oral Sevmez? Oral Seks Sağlıklı mı? Inner Photo: 3

Kendinizde daha önce bulduğunuz kusurla asla seks sırasında gündeme getirmeyin. Aklınızı bunlarla doldurmak yerine partnerinize karşı daha verimli olmak için çaba gösterin. İlişkinin fitilini ateşleyen en önemli unsur göz göze bakışmak ve öpüşmektir. Erkekler için zaten kusursuz olsanız da, olmasanız da fark etmeyecektir. Eğer ona isteğini verebiliyorsanız ve sizden zevk aldığını görüyorsanız emin olabilirsiniz ki hiç bir şekilde kusurlarınızı önemsemiyordur.

Partnerinizin Her İsteğini Onaylamayın

Partneriniz sizden ilişki sırasında bir çok şey isteyebilir. Sekste kuralcı olmayı başarabilirseniz, bu ilişkinize de olumlu yönde katkı gösterecektir. Eğer oral seks sevmeyen biriyseniz bunu gönül rahatlığı ile partnerinize ifade edebilirsiniz. Anlayışlı bir eşe sahipseniz zaten konuyu üstelemeyecektir. Sakın ola onun isteklerine hayır dediğiniz için size karşı olan ilgisinin azalacağını düşünmeyin. Tam tersine sekste kuralcı olmanız, erkeğin fantezilerini de arttırarak besleyecektir.

Kadınlar Neden Oral Sevmez? Oral Seks Sağlıklı mı? Inner Photo: 4

Kısacası size karşı daha bi hissiyatlı yaklaşacak ve arzularını daha çok belli edecektir. Kendisine oral seks yapmanızı sürekli teklif ederek içinizi sıkabilir. Oral ilişkiyi sevmediğinizi ona kanıtlarsanız konunun üstünü kapatacağını göreceksiniz. Kuralcı bir kişiliğe sahip olmasanız bile partnerinizin her isteğini onaylamama cinsel ilişkiyi yokuşa sürmeyecektir. Seve seve birlikteliklerinize devam edebilir ve erkeğin yeni fantezilerini gözden geçirerek mantıklı cevaplarda bulunabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kadınlar Anal Sever mi? Anal Seksten Zevk Duyarlar mı? başlıklı makalemizde, Çiftler Arasında Cinsel İlişkiler başlıklı konuya yer verilmiştir.

İlgili Etiketler:

0 Yorumİlginizi Çekebilir