Kadınlar Oral Seks Yapmaktan Zevk Alır Mı Oral Seks Zararlı Mı?

Kadınlar Oral Seks Yapmaktan Zevk Alır Mı Oral Seks Zararlı Mı?

11714 görüntülenme

Dünya genelinde yapılan araştırmalar kadınların yüzde 85’inden fazlasının Oral seks sonunda doyuma ulaştığı gösteriyor. Aynı zamanda bu oran oral seks sonucunda mutluluğa ulaşan erkeklerle aynı. Yapılan araştırmalar sonunda ortaya çıkan başka bir konuda Oral seksin çoğu çift için cinsel repertuarın standart bir parçası oldu.

Aslında bu kadar çok yaygın olan oral seks konusunda hala insanların kafasında bazı soru işaretleri de var. Genellikle kadınlar daha güvenli olduğu için vajinal ilişkiye odaklanıyor. Fakat kadınların bilmesi gereken şey Oral seksin vajina sağlığı konusunda herhangi bir tehdit oluşturmadığı. İsterseniz oral seksin artı ve eksilerini gelin birlikte bakalım.

Oral Seks Vajina İçin Kötü Mü?

Aslında Hem ağızda hem de vajinada doğal bir bakteri ortamı var. Eğer çiftlerin bağışıklık sistemi sağlıklı ise bu bir sorun teşkil etmiyor. Fakat partneriniz bir boğaz enfeksiyonu yaşıyorsa Bu sırada bir sorun olabilir. Zaten çoğu insanın da korkulu rüyası budur.

Oral Seks Sırasında Mikrop Kapılır Mı?

Evet, oral seks sırasında özellikle HPV olarak bilinen insan papiloma virüsüne yakalanma riski ortaya çıkar. Fakat yine de bu mikrobun hala oral seks yoluyla bulaşıp bulaşmadığı kanıtlanmamıştır. Tabii ki kadının yeni regli olma döneminden sonra vajina çevresinde Adet kanı bulunması da erkek için bir risk taşıyabilir.

ORAL SEKS YAŞAMAK İSTEYEN KADINLAR BUNLARI BİLMELİ

Vajinaların Hepsi Kokar

Aslında Kadınlar vajinasının her zaman kötü koktuğunu düşünür Fakat bu çok yanlış bir düşüncedir. Bütün vajina var kokar ki zaten partnerinizle vajinanızın çiçek gibi kokmasını beklemiyor. Vajina kokusu yediğiniz şeyler nedeniyle değişebilir, hatta bazı kadınların vajina kokusu Diğerlerine oranla daha güçlü olabilir. Fakat bunda yadırganacak veya korkulacak bir durum yoktur. Fakat normal şartlarda kendi kokunuzu an daha güçlü bir şekilde vajina kokusu hissediyorsanız Doktora başvurmanız da zarar vardır. Bakteriyel bir enfeksiyon kapmış olabilirsiniz fakat diğer durumlarda vajinanızın kokusundan dolayı çekilmeli de gerek yoktur.

Vajinanızın Görünüşünden Utanmayın

Sürekli vajinanızın çirkin olduğunu düşünüp hayıflanma ya artık bırakın. Evet, bütün vajina var tam olarak aynı değildir fakat bu sadece güzelliği arttırır. Kısacası partnerinizin daha önce gördüğü vajinalar dan kendi vajinanızın çirkin olduğunu düşünüp boş yere kendinizi depresyona sokmayın.

Partnerinizi Yönlendirin

Eğer partnerinizin size oral seks yapması ne istiyorsanız başladığı zaman araba para görmüş tavşan gibi kaçmayın. Evet, siz ne yapılacağı konusunda bilgi siz olabilirsiniz fakat bacaklarınızda partnerinizin başını yönlendirebilir saçlarını çekerek onu daha da tahrik edebilirsiniz. Unutmayın oral seks konusunda önemli olan sizin zevk almanız. Siz onu yönlendirirken kabalaştığınızı düşünebilirsiniz ama Tam aksine o bundan çok mutlu olacaktır. Eğer oral seks sırasında kendinize harika hissetmek istiyorsanız eşinize ne yapması gerektiğini hissettirmeniz gerekir.

İlla Orgazm Olacaksınız Diye Bir Kural Yok

Oral seks sırasında Kendinizi çıkmanıza hiç gerek yok çünkü illaki orgazm olacaksınız diye bir şart yok. Yani oral seks sonunda orgazm olamadınız diye kendinizi kötü hissetmeyin. Eğer orgazm olmak için kendini zorlarsanız bu tarz çekebilir ve o sırada hiç zevk almayabilirsiniz.

Kendinizi Rahat Bırakın

Partneriniz sizin vajinanıza ilgileniyor sen sözünü aklınızdan milyonlarca şey geçebilir. Ama kafanızı Başka şeylerle meşgul ederseniz o Oral seksten nasıl zevk alabilirsiniz ki? Bu nedenle oral seks sırasında Kendinizi akışı bırakın. Bu sayede Hem daha fazla zevk alır hem de doymadı ulaşırsınız. Kendinizi rahat bırakın ki orgazma ulaşabilir.

İlgili Etiketler:

0 Yorumİlginizi Çekebilir