Kadınlarda 5 Farklı Orgazm Çeşidi

Kadınlarda 5 Farklı Orgazm Çeşidi

1621 görüntülenme

Kadınların cinsel hayatını daha hareketli hale getirmesi, seksten daha çok zevk alması için öncelikle orgazm çeşitlerini öğrenmesinde yarar var. Bugün sizlere kadınlarda 5 farklı orgazm çeşidinden bahsedeceğiz.

1. G Noktası Orgazmı

Uzmanlara göre G noktası orijinal duvarın üstünde küçük ve yumuşak bir noktadır. Efsane olarak nitelendirilen geri noktası, vajina açıklığının yaklaşık 5-8 cm üstünde vajina duvarının önünde bulunur. Kadın vücudunun en erojen bölgesi olarak tanımlanan G noktası, o bölgeye dairesel hareketlerle basınç uygulayarak ya da yavaş yavaş masaj yaparak keşfedilebilir. Orgazm potansiyeline en yükseğe çıkartmak için kadınlar ellerini biraz nemlendirerek ve aynı anda giriş yolunda temas ederek bu yöntemi deneyebilir.

2. Meme ve Meme Ucu Orgazmı

Orgazm konusunda yoğun çalışmalar yürüten seks araştırmacıları yoğun şekilde memenin uyarılması sonucunda beynin genital duyu korteksi olarak bilinen bir alanı aktive ettiğini belirledi. Kısacası beyin meme ucu uyarılmasını genital uyarı şeklinde algılıyor ve bu şekilde işliyor. Bunu denemek için partnerinizin meme uçlarını emmesini isteyebilir, partneriniz başka bir yerle meşgul olurken kendinize meme uçlarınızı okuyabilirsiniz.

3. Öpüşme Orgazmı

Dudaklarda bulunan Sinir uçları, kilitoris meme uçlarını oldukça benzerdir. Bu nedenle de kadınların tahrik olması için dudaklar sanıldığından çok daha fazla önemlidir. Her ne kadar biraz zaman Gerekirse de orgazmın bu türü de oldukça zevklidir. Eğer öpüşme orgazmı yaşamak istiyorsanız partnerinizle ön sevişmeyi daha önemli hale getirebilir ve daha uzun tutabilirsiniz. Sadece öpüşme ile orgazma yaşayamazsınız bile bu sayede orgazm olmanız kolaylaşır.

4. Anal Orgazm

Aslında birçok kadın seks sırasında anal uyarılmadan oldukça zevk alır fakat bunu itiraf etmekte zorlanır. Eğer siz de anal yolla orgazma olmak istiyorsanız sağlıklı ve doğal bir yağı kullanabilir, partnerinizle birleşme öncesinde yavaşça anal bölge ve çevresinde parmaklarınızı dolaş sıra bilirsiniz. Fakat anal seks sırasında çok acele etmeyin elinizde yarar var çünkü içerideki kısa kısa kaslar ve ince epitel hücre tabakası acele etmeniz durumunda yırtılmaya maruz kalabilir.

5. U Noktası Orgazmı

U noktası orgazmı, Diğer adıyla üreten organ anlamına gelir. Cinsel ilişki sırasında parmaklarınızı üreteç evresinde gezdirerek ya da ritmik basınçlar uygulayarak orgazm olabilirsiniz.

İlgili Etiketler:

0 Yorumİlginizi Çekebilir