Kadınların Erkek Orgazmı Hakkında Mutlaka Bilmesi Gerekenler

Kadınların Erkek Orgazmı Hakkında Mutlaka Bilmesi Gerekenler

1385 görüntülenme

Erkekler ergenlik dönemine geldikten sonra orgazmın muhteşem duygularından ve boşalmanın faydalarından haberdar olur. Fakat orgazma sadece zevk dahil değildir. Orgazm, beraberinde cinsel uyarılma ile başlayan çeşitli biyolojik süreçlere de getirir ve birtakım tuhaf farklılıklar ortaya çıkar. Özellikle kadınların erkek orgazmı konusunda bilinmesi gereken çok şey vardır. O halde Hadi gelin bugün erkek orgazmı konusunda merak edilenlere bakalım.

En Az Kadın Kadar Orgazm Hissi Yüksel Olur

Erkekler orgazmı yaşarken üzerinde yapılan beyin taramaları sonucunda doğru ulaştıkları andaki en aktif beyin Bölgesi'nin kadının ki kadar yüksek hissi olduğu ortaya çıkmıştır. Erkeklerde orgazm olan kadınlar kadar eşsiz bir zevk alır ve erkek sağlığı için orgazmın iyileştirici bir etkisi vardır.

Partnerle Birlikte Orgazm Daha Keyifli Olur

Erkekler mastürbasyon yapmaktan da zevk alır fakat maksimum haz almak için mutlaka İki kişi olmak isterler. Erkek vücudunda orgazmın ardından Prolaktin isimli bir hormon Serbest kalır. İşte bu aşamada Aslında erkeğin seks duyguları bir saat kadar kapanır. Erkeklerin izledikleri bir videodan aniden sıkılması bunun nedeni de aslında budur. Uzmanlara göre cinsel ilişkiden sonra oynatmanın ve sarılmanın erkekler üzerinde harika bir etkisi var.

Erkekler de Orgazm Taklidi Yapabilir

Kansas Üniversitesi'nde yapılan bir araştırmaya göre Partner ile aynı anda orgazm olan erkek sayısı sadece yüzde 28. kalan kısmını ise 3te 1i orgazm taklidi yapıyor. Erkeklerin orgazm taklidi yapmasının en önemli nedenlerinden biri ise uykuya dalmak. Erkekler bu davranışı ise partnerlerinin duygularını incitmekten endişe ettikleri için yapıyor. Erkeklerin boş almadıkları anlaşılmasın diye bazı prezervatifleri kendileri partnerleri görmeden attıkları da ortaya çıktı.

Tekrar ve Tekrar Olması İçin Çok Şanslı Olmalısınız

Erkekler için aslında son orgazma tekrar ne zaman hazır olduğu arasındaki süreç değişiklik gösterir. bazı erkekler birkaç dakika içerisinde hazır olabilirken bazıları bir saate kadar ancak hazır olur. Fakat Son zamanlarda yapılan bazı araştırmalar sonucunda, erkeklerin orgazmı an yaklaşık 3 dakika sonra yeniden seks isteğinin gelmesi için deyim yerindeyse Mutant olması gerekiyor.

Her Erkek Aynı Şekilde Zevk Almaz

Erkekler için genital organ dakikası kasılmaları ve boşalma zevk almadan gerçekleşebilir ya da gerçekleşmeyebilir. Aslında cinsel ilişkideki bütün adımlar normal olsa bile sonrasında erkekler hiç rahatlama hissetmeye bilirler. Buna ise seksüel anhedoni denilmektedir. Bu durum neyse ki günümüzde erkeklerde oldukça az görülür.

Göbek Çevresindeki Yağlanma Orgazmı ve Boşalmayı Etkileyebilir

Erkekler fazla kilolu olmadığı sürece orgazm sırasında ortalama 3.4 mililitre meni sergiler ki bu da bir Çay kaşığını geçmez. Yapılan araştırmalara göre erkeklerin vücut kitle endeksinin 30'un üzerinde olması durumunda boşanma sırasında yalnızca %2 ML veya daha az sperm üretme ihtimalleri olduğu ortaya çıkmıştır. Kısacası erkeklerin fazla kilolu olması boşalmayı ve orgazmı etkileyebilir.

Hamile Kalmanız İçin Erkeğin Orgazm Olması Gerekmez

Erkekler seks sırasında ve ön sevişme sırasında cinsel ilişkide yağlanmaya yardımcı olan ve spermin engellenmeden geçişine izin veren idrar yolunu temizleyen bir ön sıvı boşaltır. Yapılan araştırmalar sonucunda Aslında bu sıvının %40 birinin 40 milyona ulaşan küçük spermler içeren sıvı ürettiği ortaya çıkmıştır. Yani hamile kalmanız için erkeklerin orgazm olması gerekmez.

Erkeklerde de Orgazm Sayesinde Baş Ağrısı Azalır

Güçlü bir ağrı kesici olan Endorfin, orgazm sırasında beyne dolar. Almanya'da yapılan araştırmalar sonucunda migren atağı sırasında seks yapmanın semtte Onları hafif ürettiği belirlenmiştir.

İlgili Etiketler:

0 Yorumİlginizi Çekebilir