Kadınların Sekste Daha Çok İstekli Olduğu Yaş

Kadınların Sekste Daha Çok İstekli Olduğu Yaş

3404 görüntülenme

Seks ile alakalı araştırma yapan uzmanların söylediklerine göre kadınlar sekste daha çok istekli odukları yaş değişkenlik gösterebiliyor. Konuyla alakalı tüm gelişmeler yazımızda

Kadınların 30 ila 40 yaşları arasında daha çok istekli bir şekilde sekste performans sergiledikleri görüldü. Ancak bunun yanı sıra yaşları ilerledikçe de kendilerini güzel bulmamaya ve güvensiz hissetmeye başlıyorlar. Araştırma'nın sonucunda ise kadınların %25'inin 40 ve 50 yaş arasında en kötü seks hayatına sahip oldukları biliniyor.

Kadın artık 40 yaşından sonra menopoz dönemine yaklaştığı için, artık kendini güzel hissetmiyor ve kendisini cinsellikten soyutlamaya başlıyor. En fazla istekli oldukları yaş aralığı ise yine orta yaş olarak sonuç alıyor. Yani, 30 ila 40 yaş arası grubu kadınları cinsel hayatlarında en üst düzey zevk noktasına ulaşmaktadırlar.

Diğer bir şirkeyin yapmış olduğu araştırma da ise yine menopoz'a giren kadınların yaş aralığının 38-44 arası olduğu ortaya çıktı. Kadınların ise bu dönemlerde sekse karşı hiç sıcak bakmadıkları ve istemedikleri söyleniyor. İlişkileri üzerinde gerçekten etkisi olan menopoz döneminin kendilerini olumsuz yönde etkilediği söyleniyor.

Yaşı ilerleyen kadınların da seks hayatları içerisinde cinsel sorunlar yaşadığı gözlemleniyor. Artık eskisi kadar istekli ve etkili olamayacağını düşünmeleri ile birlikte kendilerini menepoz sürecinde depresyona sürükleyebiliyorlar. Bunu atlatabilmelerinin arkasında ise tabii ki partnerlerinin ilgisi yer alıyor.

Diğer bir yandan ise 18-22 yaş aralığında ki bayanların ise cinsellikte kendini özgüvenli hissettikleri biliniyor. Kendilerini çekici buldukları içinde sekste çok istekli olabiliyorlar. Menopoz'a giren kadınlar ise tam aksine kendini artık güzel bulmadıkları için sekste eskisi kadar istekli olamıyorlar.

İlgili Etiketler:

0 Yorumİlginizi Çekebilir