Kahve ile Cilt Bakımı İpuçları ve Maske Tarifleri

Kahve ile Cilt Bakımı İpuçları ve Maske Tarifleri

856 görüntülenme

Kahve cilt bakımı için kullanılan doğal malzemelerden biridir. Hatta mükemmel bir cilde sahip olmak isteyenler için mutfakta kahveden daha iyisi yoktur desek yanlış olmaz. Peki, kahve ile hangi cilt maskeleri yapabilirsiniz? İşte kahve ile cilt bakımı ipuçları ve maske tarifleri...

Yöntem 1: Nemli Bir Cilt İçin Kahve ve Ballı Yüz Maskesi

Bal iyi bir nemlendiricidir, ciltte nemin korunmasına yardımcı olur. Bu kahveli yüz maskesi cildi nemlendirir ve esnek tutar.

Kahveli yüz maskesi yapmak için ihtiyacınız olan malzemeler:

  • Kahve - 1 yemek kaşığı
  • Organik bal - 1 yemek kaşığı

Kahve ve organik baldan 1 çorba kaşığı karıştırın. Temiz yüzünüze ve boynunuza uygulayın. 20 dakika kadar cildin emmesine izin verin. Durulamadan önce 2 dakika kadar masaj yapın. Yüzünüzü temiz suyla yıkayın. Yumuşak, esnek ve nemli bir cilt elde etmek için bu yüz maskesini haftada 2 veya 3 kez kullanın.

Yöntem 2: Güzel Tonda Bir Cilt İçin Kahve, Yoğurt ve Yulaflı Yüz Maskesi

Yoğurtta bulunan laktik asit, cilt gözeneklerinde bulunan bakterilerle savaşmaya yardımcı olur ve bunları yok eder. Fermente süt olduğundan doğada sitriktir ve böylece cildin elastikiyetini arttırır ve kollajeni güçlendirmeye yardımcı olur. Bu ince çizgileri ve kırışıklıkları yumuşatarak yaşlanma belirtilerini geciktirir. Yulaf mükemmel bir eksfoliyan görevi görür ve temel besinleri sağlar.

Kahveli yüz maskesi yapmak için ihtiyacınız olan malzemeler:

  • Kahve - 1 yemek kaşığı
  • İnce öğütülmüş yulaf - 1 yemek kaşığı
  • Yoğurt - bir macun yapmak için yeterli miktarda

Kahve ve öğütülmüş yulaftan 1 çorba kaşığı karıştırın. İnce öğütülmüş yulaf ezmesi tozu elde etmek için yulafları bir karıştırıcıda öğütebilirsiniz. Bir macun yapmak için yeteri miktarda yoğurt ekleyin. Malzemeleri iyice karıştırın. Bu macunu yüzünüze uygulayın ve 30 dakika bekletin.Önce ılık suyla, ardından soğuk suyla durulayın. Bu yöntem açık gözenekleri kapatır. Pürüzsüz ve ışıltılı bir cilt için bu yüz maskesini kullanın. Güzel tonda bir cilt elde etmek için bu yüz paketini haftada iki kez kullanın.

Kahveli Yüz Maskeleri Yapmak İçin İpuçları

Herhangi bir yüz maskesini kullanmadan önce, özellikle hassas cildiniz varsa bir yama testi yaptığınızdan emin olun.

Alerjik olduğunuz herhangi bir bileşen kullanmayın.

Kahve çekirdekleri granülleri ölü cildin dökülmesine yardımcı olduğu için, öğütülmüş kahve çekirdeklerini ovalama maskeleri için kullanabilirsiniz.

Normal yüz maskeleri için ince öğütülmüş kahve tozu kullanın, çünkü sıvılarda kolayca çözünür ve cilde daha iyi emilimini sağlar.

Güneş yanıklarına neden olabileceği için içlerinde limon olan maskeler kullandıktan sonra güneşe çıkmayın.

Not: Buradaki tarifler ve öneriler sadece bilgi amaçlıdır lütfen hassas bir cildiniz varsa doktorunuza danışmadan bu ürünleri kullanmayın.

İlgili Etiketler:

0 Yorumİlginizi Çekebilir