Karın Bölgesini Çalıştıran Sandalye Hareketleri

Karın Bölgesini Çalıştıran Sandalye Hareketleri

1106 görüntülenme

Spor salonuna gitmeye zamanınız yoksa evde ya da işyerinde yapacağınız sandalye hareketleri ile göbek bölgesindeki fazla yağlardan kurtulmak karın kaslarını çalıştırmak mümkün. Uzmanlara göre göbek yağlarını yapmak için basit ama güçlü egzersizler var. Bugün sizlere karın bölgesindeki yağları eriten ve kas yapmamızı sağlayan sandalye egzersizlerinden bahsedeceğiz.

Birçoğunuz sabah 9 akşam 5 çalıştığımız için ya da Maddi durumu yetersiz olduğu için spor salonlarına gidemiyoruz. Fakat sağlıklı yaşam için gerekli olan spor yapmak sadece spor salonlarında geçerli değil. İsterseniz bu bahaneleri bir kenara bırakarak evinizde ya da işyerinizde de bazı hareketleri yapabilirsiniz. Birçoğumuz için büyük bir sadakatle spor yapma düşüncesi pek sempatik gelmese de televizyon izlerken bile bunları yapmak mümkün. Bugün sizlere vereceğimiz egzersizler sayesinde Her koşulda ve şartta kendinizi fit hissedeceksiniz. Hadi daha fazla zaman kaybetmeyelim ve sandalye egzersizlerine başlayalım.

Karın Bölgesi için Sandalye Egzersizleri

1- Sandalye Koşusu:

Bir sandalye üzerinde ya da koltukta dik oturarak bacaklarınızı uzatın ayak parmaklarınızın ileriyi gösterdiğinden ve kollarınızın 2 anda olduğundan emin olun. Daha sonra karın kaslarınızı iyice sıkın omuzlarınızı hafif olacak şekilde geriye doğru atıp sandalyeye yaslanın. Sol omuz diz yönüne çevirirken sağ dizinizi göğsünüze doğru bükün ve içeri doğru çevirin. Bu sırada sahipseniz biraz geride kalacak daha sonra tam tersini yapın. Her iki taraf için bu hareketi 15 defa tekrar edin.

2- Sandalye Squat:

Sandalyenin tam önüne geçirme kalçanızı olacakmış gibi sandalyeye doğru indirin. O sırada kollarınız önünüzde paralel bir şekilde dursun avuç içleriniz aşağıya baksın. İyice eğilerek kalçalarınızı yavaşça arkaya doğru içmeye Özen göstererek oturun. Burada amaç oturmak değil bu nedenle çok rahat etmeyin oturur gibi yaparak kaslarınızı sıkın Ve daha sonra kalktım orijinal duruş pozisyonuna dönün. Bu hareketi de 2 set 15 tekrar halinde yapabilirsiniz.

3- Sandalyede Patenci Hareketi:

Yine sandalyenin izine not kenarına oturum ve daha sonra sol dizinizi kırarak yana doğru hafif şekilde bükün. Bu sırada sağ bacağınızı düz bir şekilde dışarıya doğru uzatın ve parmaklarınızın karşıyı göstermesine Özen gösterin. Bacaklarınızı bu hareketi yaparken kollarınıza hafif şekilde öne uzatın sağ kolumuzu sol ayağınızın iç kısmına değiştirmeye çalışın. Sol kolumuzu ise bu sırada yukarıya kaldıramıyor Vücudunuzun bükülmesine izin verin. Bu hareketi taraf değiştirerek hızlı bir şekilde yapı ve her iki taraf için 15 defa tekrar edin.

4- Sandalyede Twist:

Sandalyede ya da koltukta otururken ellerinizi başınızın arkasına koyun ve saat bir şeyinizi sanki sol Bir sayının olduğu yere getirmek ister gibi bükülün. Hafifçe belinizi döndürdüğünde kaslarınızın gerildiğini hissedeceksiniz. Hareketi tamamladıktan sonra ilk pozisyonunuzu geri dönün ve diğer taraf için yine bu hareketi yapın. Bu hareketi her iki taraf için 3 set 10 sayı olacak şekilde yapmaya dikkat edin.

5- Sandalyede Plank Hareketi:

Ellerinize sandalyenin 23 köşesinde koyarak standart plank pozisyonu alın. Tabii ki bu sırada sırtımızın düz olması gerekiyor. Daha sonra Sol kolun uzundu iç kısmına değecek şekilde sol dizinizi Bir gün de birkaç saniye bu pozisyonda bekleyin. Daha sonra aynı hareketi Diğer taraf için tekrarlayın. Gerçek bir sonuç almak için bu hareketi 15 - 20 sayı aralıksız olarak yapın.

6- Sandalyede Geriye Tekme:

Sandalyenin arkasına geçerek sandalye ile aranızda bir kaç metre mesafe bırakın. Daha sonra her iki elinizi sandalyenin arkasına yerleştirme Hatip olacak şekilde öne doğru eğilin. Bu sırada sol bacağınızı düz olacak şekilde tekme atar gibi geriye doğru uzatın. En az 20 sayı iki taraf için bu tekmelerden yapın.

Not: Bütün hareketleri yaparken karın kaslarınızı ve kalça kaslarınızı sıkmayı ihmal etmeyin. Bu sayede en sağlıklı sonucu alabilirsiniz.

İlgili Etiketler:

0 Yorum

İlginizi Çekebilir