Klitoris Nerededir ve Uyarılması İçin Ne Yapmak Gerekir?

Klitoris Nerededir ve Uyarılması İçin Ne Yapmak Gerekir?

4096 görüntülenme

Eğer bir kadındaki en derin cinsel zevkleri açığa çıkartmak istiyorsanız bacaklarının arasında bulunan minik düğmeye basmamız gerekir. Adeta sihirli bir düğme gibi olan klitoris uyarılması durumunda omurganın yukarısına ve aşağısında titreşim gönderir. Klitorisin uyarılması seks sırasında kadınları adeta bulutların üzerine çıkartabilir. Peki, klitoris nerededir ve nasıl uyarılır?

Klitoris Nerededir?

Birçok kişi aslında klitoris olarak bildiği şeyin sadece görebildiği bir parçası olduğunun farkında değildir. Yani klitorisin Sadece ucu görülebilir ve yaklaşık dörtte üçü Aslında vücudun içerisinde bulunur. Klitoris denilen noktadan yaklaşık 8000 sinir ucu geçer ve bu nokta için bir sinir ucu demeti de denilebilir. Penis ucunda bulunan sinir uçlarının iki katı klitoriste bulunur. Klitorisin neden bu kadar önemli olduğunu merak edenler için hemen yanıt verelim onun en önemli nedeni kadınları zevkten bulutların üstüne çıkartmasıdır. Klitoris sinir ucu taşımasına rağmen uyarıldığında penis gibi sertleşmez fakat yine bir sertleşme olur. Aslında bakıldığında klitoris vajinaya ulaşmak için uğranılan ilk nokta olarak da nitelendirilebilir. Elinizi vajinanın üzerine gezdirdiğin izle o küçük tepeciği Hemen fark edersiniz. Üreme için klitorise gerek yoktur o sadece zevk vermek için vardır.

Eşi Benzeri Yoktur

Klitoris için söylenebilecek diğer bir kelime ise benzersizdir. Kadın vücudunda bulunan tek zevk alma organı klitoristir. Klitoris, cinsel yaşam ve ses kalitesi konu olunca kesinlikle başköşeye oturmaya hak eder. Sadece kadına zevk vermek gibi bir işlevi olan klitoris orgazma da davetiye çıkartır.

Sadece Dışarıdaki Bölümleri Biliniyor

Aslında klitoris oldukça Gizem nedir. Çünkü daha 1998 yılında kadar onun sadece dışarıdaki bölümleri biliniyordu. 1998 yılından sonra ise bir bilim adamı MRI tekniği ile klitorisin 18 ayrı bölümden oluştuğunu belirledi. Fakat buna rağmen hala klitoris ile ilgili çok az bilinen şey var.

Penisle Benzer Yanları Var

Aslında klitoris ve penis kadın ve erkek vücudu için aynı önemi taşır. Nasıl ki gebelik sırasında 2 haftaya kadar bütün embriyolar kadın gibi görünür ve penis 8 gebelik haftasında yani testosteron hormonunun çalışmaya başladığında oluşur. İşte klitoris Aslında penis oluşmadan önce de vardır Sadece yeniden düzenlenir. Penis ve kritoris aynı gibi düşünüldüğünde dışarıdan görülen küçük Tepecik penisin sadece başı olarak yorumlanabilir.

Penis Gibi Erekte Olabilir

Yanlış duymadınız peniste çok fazla benzer özellik taşıyan klitoris penis gibi erekte olabilir. Buradan da Anlaşılacağı üzere ereksiyon hakkında konuşulurken sadece penis hakkında değil klitoris hakkında da konuşmak gerekir. Fakat erkeklerdeki sertleşmeye göre kadınlardaki sertleşme Daha az dikkat çekici olur, Ama buna rağmen gözlemlenebilir. Kadın vücudunda kan orgazm olana kadar klitoriste kalır.

Penis Gibi Boyutu Önemli Değil

Kritoris aynı bir penis gibi değerlendirilebilir Fakat onun boyutu önemli değildir. Elbette penis gibi klitoriste Farklı Boyut ve şekillerde olabiliyor. Fakat erkeklerin penisinin boyu önemsediği gibi kadınlarda klitorisin boyu önemsenmiyor. Klitoris aynı zamanda kadınlarda boyutu ne olursa olsun zevk alma potansiyeline etkilemiyor. Üstelik erkeklerde kadınlardaki klitorisin nasıl göründüğü ile ilgilenmiyor.

Yaş Büyüdükçe Klitoris de Büyüyor

Seks yaşamı klitorisin boya ile etkilenmez ancak ömrünüz boyunca bunun boyutlarının değişeceğini bilmeniz gerekir. Klitoris yaşla birlikte büyür aynı zamanda menopozdan sonra hormon düzeylerinde yaşanan değişiklik nedeniyle birçok kadın için genişleme de gösterebilir. Eğer zaman içerisinde klitorisin boyutlarında bir değişiklik fark ederseniz bunun için üzülmeyin.

Klitoris Gerçek G Noktasıdır

Artık G noktasının ne olduğunu bilmeyen yok diyebiliriz. Bütün kadınlarda G noktası vardır Çünkü gerçek G noktası klitoristir. Özellikle cinsellik konusunda o kadar çok G noktası abartıldı ki kadının gerçekten zevk alması ve Doruklara çıkması için o bölgenin uyarılması gerektiği söylendi. Tabii ki G noktası bulunduğunda gerçekten çok zevkli bir seks deneyimi kadınları bekliyor fakat kadının orgazm olması için illa G noktası bulunması gerekmiyor. Orgazmın gerçek anahtarı o küçük ve sihirli düğmeden yani klitoristen geçiyor. Birçok kadın klitoral bölgenin içi uzantıları sayesinde Daha fazla tahrik olabiliyor. Sadece klitorisini uyarılması ile doyuma ulaşan kadınlar bile var. O halde belki de G noktası aramakla zaman kaybetmek yerine, klitorise yoğunlaşmak daha mantıklı değil mi?

Bir önceki yazımız olan Sabah Seks Yapmak Güne Güzel Başlamanın En İyi Yolu başlıklı makalemizde, Çiftler Arasında Cinsel İlişkiler başlıklı konuya yer verilmiştir.

İlgili Etiketler:

0 Yorumİlginizi Çekebilir