Kötü Yüz Alışkanlıklarından Kurtulmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Kötü Yüz Alışkanlıklarından Kurtulmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

873 görüntülenme

Yüzünüzle ilişkili kötü alışkanlıklardan kurtulmanız için sizlere birçok ipucu veriyoruz. Bunları uygulayarak artık toplum içinde daha rahat davranabilirsiniz.

Yüzüne Dokunmaktan Kaçının

Her gün bir çok şeye dokunuyorsunuz, ellerinizi kullanıyorsunuz. Neye dokunursanız dokunun yüzünüze yayılır, bu yüzden gerektiğinde ellerinizi yıkadığınızdan emin olun. Yüzünüze dokunma alışkanlığı geliştirdiyseniz, ayartmalardan kaçının. Bir kaşıntınız varsa, örneğin, kıyafetlerinizin içini kullanın - temiz olduklarından emin olun!

Dudaklarınızı Yalamayın

Kuruyan tükürük nihayetinde çatlamış dudaklara neden olur. Dudak kremi ve düzenli su tüketimi çatlamış dudakları giderir. Dudaklarınızın soyulmasını ve çatlamasını iyi bir şekilde önlemek için, yatmadan önce her gece kalın bir petrol jölesi dudaklarına sürün (Vazelin iyi bir seçimdir). Bu gerçekten yararlıdır (özellikle geceleri klima ile uyuyanlar için) petrol jölesi dudaklarınızdaki nemi hapsederken ve dudaklarınızın kurumasını önler. Ayrıca dudaklarınızı pul pul dökebilirsiniz. Haftada bir kez yumuşak, dairesel hareketlerle dudaklarınıza ince şeker sürün. İki dakika kadar beklettikten sonra yıkayın. Petrol jölesini uygulamadan hemen önce bunu gece yapmak en iyisidir.

Gözlerinizi Ovmayın

Göz çevrenizdeki cilt çok hassas ve incedir, bu nedenle gözlerinizi ovuşturmak iltihaplanmaya ve ağır vakalarda pembe gözlere neden olabilir. Herhangi bir tahrişi hafifçe gidermek için bir doku veya parmağınızın ucunu kullanın; temizliği sağlayın.

Sivilceleri Rahat Bırakın

Sivilce bakteri ile dolu gözenekleri tıkalı, bu yüzden onlara dokunmak cildinizi tahriş eder ve yüzünüzü yaralayabilir. Tezgâh üstü ürünler işe yarayabilirdi, ancak sentetik olmayan sivilceleri temizlemenin en iyi yolu sivilcenin üzerine günde bir kez az miktarda çay ağacı yağı dökmek. Bu, iltihabı büyük ölçüde azaltabilir; Böylece sivilce daha az farkedilir hale gelir. Alışılmış bir şekilde soğuk havalarda uyursanız, sıcaklığı her gün bir kaç derece kısaltın veya tahakkuk eden sıcaklıklara alışana kadar azaltın. Hala soğuğa ihtiyacınız varsa, her gece vücut losyonunu kullanmayı ve uyumadan önce her gün ayağınıza çorap giymeyi unutmayın.

Diğer İpuçları

Saçınızı bağlamak için kumaş kaplı saç bantları kullanın. Düz lastik bantlar saçlarınızı yırtıp ayırır.

Isıtılmış kozmetik ürünlerden kaçının. Isı kullanmak, saçınızı kurutur, bu da uçlara veya kıvrılmalara neden olabilir.

Mümkün olduğunca saçınızı hava ile kurutun.

Isıtılmış kozmetik ürünler kullanmadan önce saçınıza ısı koruma serumu uygulamalısınız. Isı koruma serumu sadece saç derinizi korumakla kalmaz, aynı zamanda saçınıza sağlıklı bir parlaklık verir.

Her gün saçını yıkamayın. Bu, kuru kıvırcık saçlarla yüzleşmenin en kolay yollarından biridir, çünkü saçınızı sürekli yıkamak saçınızı doğal yağlarından sıyırır.

Kısa saç stili olanların her gün saçlarını yıkaması tamam olsa da, daha uzun saçlı insanların saçlarınızı daha az yıkamayı düşünmeleri gerekir. Omuz uzunlukta saçlı insanlar, her gün saçlarını yıkamalıdır; Bundan daha uzun saçlı olanlar, her üç günde bir saçlarını yıkamalıdır.

İlgili Etiketler:

0 Yorumİlginizi Çekebilir