Neden İnsanlar Bodrum'da Yaşamayı Tercih Ediyor?

Neden İnsanlar Bodrum'da Yaşamayı Tercih Ediyor?

1327 görüntülenme

Neden insanların her yaz Bodrum'u tercih ettiğini düşündünüz mü? Tatil keyfi denince neden insanlar hep Bodrum'da yaşamayı ön planda tutuyor? Bodrum'un insanları bu kadar cezbetmesinin en temel sebepleri neler? Gelin bu konuyu birlikte ele alalım.

Bodrum, Türkiye'nin en doğal güzelliklerine ve sıcacık bir iklime sahip olduğundan yerli ve turistler için sıkça tercih ediliyor. Kızgın güneşi, masmavi denizi ve bembeyaz evleri ile görenlerin kalbine taht kurmayı başarıyor. Kış aylarının bitiminde herkes erken rezervasyon indirimlerinden faydalanarak Bodrum'a yönelik bir tatil planı gerçekleştiriyor. Burayı en güzel kılan şey havası ve insanlarıdır. Bodrum sıcak bir iklime sahip olduğu kadar sıcak ve güler yüzlü insanlarda barındırmaktadır. Büyük metropol şehirlerde bu tip raslantılar nereden baksanız hayal gibi görülebilir.

Büyük şehirlerde insanların her gün yaşadığı iş stresi ve yoğunluk motivasyonlarını düşürerek sinirli bir yapı haline gelmelerini sağlıyor. Bodrum gibi şehirlerde böyle insanlara rastlamak neredeyse imkansız. Yıllarca İstanbul ve Ankara gibi yerlerde ticaretle uğraşan insanların en sonunda Bodrum'da yaşamayı tercih etmesiyle birlikte Bodrum'un ne kadar yaşanılası bir şehir olduğunu anlamamız mümkün görünüyor. Buraya kısa bir süreliğine bile gelseniz, içinizden bir parçayı bırakıp gidebilirsiniz. Ancak ne kadar uzağa giderseniz gidin, hep bir yanınız Bodrum'da kalmaya devam edecektir.

Kış aylarında bile değişik bir havaya sahip olan Bodrum, ilk bahar aylarında en çok sevilen şehirler arasındadır. Burada bahar aylarında denize girenleri bile görebilirsiniz. Kalabalık kitlelere sahip semtlerde bunu görebilmeniz son derece imkansızdır. Ancak, Bodrum Ege bölgesinin göz bebeği bir yer olarak herkesin yaşamak için hayalini kurduğu bir yerdir. Çok kısa bir süreliğine bile buraya gelseniz mutlaka yapacak bir aktivite bulabilir ve huzura kavuşabilirsiniz. Bkz: Bodrum'da yapılabilir aktiviteler 2018

Bodrum'un İnsanları Hem Eğleniyor Hem Çalışıyor

Neden İnsanlar Bodrum'da Yaşamayı Tercih Ediyor? Inner Photo: 1

Bodrum'un yerlisi olan insanlar burada çalışmaktan keyif duyuyor. Bunun en geçerli sebeplerinin arasında Ege'nin mis gibi havasının üzerlerinde yarattığı huzura ermişlik hissi olduğu yer almaktadır. Deniz, Güneş ve mis gibi hava insana huzur verdiği gibi gün içerisindeki çalışlma hayatınada etki etmektedir. Bodrum'un insanları neden mi eğlenerek çalışıyor? Bakacak olursak, burada faaliyet gösteren sektörler hep eğlence üzerinedir. Diğerleri gibi aklınızda eğlence sektöründen para kazanmak gibi düşünceler varsa bağlantı üzerinden detaylı makalemize erişebilirsiniz. Eğlence anlayışları herkesten farklı oldukları içinde insanlar zevkle çalışıyor.

Doğal bir yaşam havası olmasının yanı sıra Bodrum'un her bir yanı güzelliklerle doludur. Tek başınıza bile gelseniz burada eğlenmeden dönmezsiniz. Yaz aylarında sokak çalgıcılarını dinlemek bile size huzur katacaktır. Karakter olarak iyi insanları barındırır Bodrum. Eğlenmek için birebir mekanları görmek isterseniz Bodrum Gece Hayatı üzerine yazmış olduğumuz yazıları gözden geçirebilirsiniz. Bodrum'da olmaktan keyif duyacağınız gibi sabahlara kadar çalışıp eğlenebilirsiniz.

Neden İnsanlar Bodrum'da Yaşamayı Tercih Ediyor? Inner Photo: 2

Üstelik bahar aylarında bir çok iş veren firma çalışan aradığı için bu dönemlerde iş bulabilirsiniz. Eğlence sektöründe hizmet gösteren her firma şu sıralar çalışana ihtiyaç duymakta.. Sizde Bodrum'un yerlileri ve insanları gibi hem eğlenip hemde çalışmak isterseniz şu an harekete geçmenizi öneririz. Sadece Bodrum'a odaklı kalmayarak diğer bölgelerde de çalışmaya yönelik araştırmalar yapabilirsiniz.

Bodrum'da Yaşamak Hayatınızı Kökden Değiştirebilir

Bodrum'da yaşamak kulağa ne kadar hoş geliyor değil mi? Ama her güzel şeyin bazı eksileride olabilir.. Bizler bir şeye karar vermeden önce ince eleyip sık dokumalı ve planlarımızı gözden geçirmeliyiz. Bodrum'da yaşamanın maaliyetleri belki büyük şehirlere kıyasla daha pahalı gözüksede, aylık ortalama hesabı yaparsanız aynı maaliyete denk geldiğini fark edebilirsiniz. Bodrum'da yaşayan insanların ulaşım konusunda hiç bir sıkıntısı olmadığı için trafik derdi gibi şeylerlede strese bürünmüyorlar. Sadece yaz aylarında kalabalıklaştığı için Bodrum'un girişinde ve ana yol üzerinde kısa trafikler oluşuyor. Sonuçta binlerce insan yaz ayı deyince hemen Bodrum'a geliyor. Fakat burada yıllarca yaşamak gibi planlar yapıyorsanız, ne demek istediğimizi daha net kavrayabilirsiniz.

Neden İnsanlar Bodrum'da Yaşamayı Tercih Ediyor? Inner Photo: 3

Bodrum'da ev kiraları nereden baksanız büyük şehirlerle aynı ölçüde. Ama buradaki evlerin geneli müstakil, bahçeli ve 2+1 dir. Aynı paraya İstanbul gibi bir yerde ev tutarsanız ama Bodrum'un tadını alamazsınız. Sabahları uyanıp deniz manzarasına karşı çayını içer kahvaltı yaparsınız. Şehir gürültüsü yok, korna sesi yok, tamamen sakin ve özgür hissedebileceğiniz bir yerdir burası. Adına yazılmış bir çok şarkıda vardır Bodrum'un. Örneğin Bodrum bodrum adlı şarkıyı dinlerken bile ne kadar sakin ve huzur verici bir müzik olduğunu anlayabilirsiniz.

Burada yaşamak size aradığınız sakinliği ve huzurlu hayatı sunabilir ancak burada ticaret kurmayı düşünüyorsanız kendinizi her şeye hazır etmeniz gerekiyor. Çünkü burada ticaret yapanların sayısı Bodrum'da yaşayanların aksine %90'ı büyük şehirlerden gelen kişilerdir. Kısacası Bodrum'da ticarete atıldığınızda buranın yerlisi ile muhattap olmayacağınızı bilmelisiniz. Bunların dışında ise yaşamak için harika bir turizm beldesi olduğunu söyleyebiliriz.

Aşağıda Bodrum'u en güzel şekilde anlatan video sayesinde şimdiden içinizi huzurla doldurabilir ve Bodrum'u uzaktan bile yaşayabilirsiniz :)

Lacivertin en güzeli senin suyunda, en ateşli aşklar, yaşar koynunda, doğanın zümrüt gibi yeşil koyunla, tutkususun bilenin sen, ey güzel Bodrum. - Zafer Gürayça

Bodrum Gece Hayatı Kulüpleri Eğlence Mekanları

Neden İnsanlar Bodrum'da Yaşamayı Tercih Ediyor? Inner Photo: 4

Bodrum başlı başına harika bir memleket. İnsana huzur veren, içini aşkla kaplayan bir atmosfere sahip. Buranın sabahı bir başka, gecesi ise bambaşkadır. Dinmek bilmeyen müzik sesleri ve giderek artan kalabalık insanları gece hayatına davet etmekte. Bodrum'un en güzel gece kulüplerini merkezde bulabileceğiniz gibi Gümbet'de de gece kulüpleri bulunmaktadır. Her birinin konsepti birbirinden farklı olsada eğlence amaçlı gece hayatına atılıyorsanız merkez tarafına yönelmenizi tavsiye ederiz. Çünkü Gümbet'de ki gece kulüpleri çok fazla insan tarafından ziyaret edildiği için kalabalık bir kitleye sahiptir. Özetle ipini koparan herkes Gümbet barlar sokağındaki gece kulüplerine takılıyor. Buna nazaran, Bodrum merkezdeki eğlence mekanları hem kaliteli hemde şık dizaynlara sahip müşteri odaklı çalışan büyük isimlerdir.

Neden İnsanlar Bodrum'da Yaşamayı Tercih Ediyor? Inner Photo: 5

Gece hayatı Bodrum'a gelenlerin sıklıkla ilgisini çeken bir kavram olsada, kimileri için bir kabusa dönüşebilir. Dışarı çıkmadan önce takılacağınız mekanı araştırmanızı tavsiye ederiz. Aksi taktirde hüsranla karşılaşıp kendinizi kavgaların içinde bulabilirsiniz. Kaliteli kulüplerde vakit geçiriyorsanız böyle şeylerle karşılaşmanız düşük bir ihtimaldir. Ancak herkese açılan kapıları olan bir gece kulübünde nadirende olsa kötü sonlar yaşayabilirsiniz. Aslında en çokta bu yüzden merkezdeki eğlence mekanlarını öneriyoruz. Çünkü bu mekanlar diğerlerine göre daha kaliteli ve herkesi ağırlamamaktadır.

İnsanların Bodrum'u tercih etmelerinin altında yatan en temel şey ise kendi şehirlerinde ki kaosdan bıkmış olmalarıdır. Büyük şehirlerde de gece hayatı mekanları vardır ancak son zamanlarda yaşanan tatsız olaylar neticesinde insanlar artık bu gece kulüplerine gitmekten korku duyuyor. Örneğin Club Reina'da yaşanan patlamadan sonra Reian'ın yıkılması gibi.. bkz: Reia'nın Yıkım Anı

Bodrum'da yaşamayı düşünüyorsanız en iyi tercihi yapmış olabilirsiniz. Ancak şu an için tüm dengeleri elde tutarak plan yapmanız gerekiyor. Sizlere faydalı olabilecek herkesten destek almalı ve Bodrum hakkındaki düşüncelerinizi elde tutmalısınız. İnsanların neden her yaz Bodrum'u tercih ettiği de tamamen bununla eş değerdir. Doğası ve benzersiz güzelliği sizi burada yaşamaya çeksede planlarınızı ileriye yönelik yapmakta yarar var.

Makalemizi okuduğunuz için teşekkür ederiz, hoşçakalın.

İlgili Etiketler: Bodrum Rehberi

0 Yorumİlginizi Çekebilir