Orgazm Çeşitleri Var Mı? Nelerdir?

Orgazm Çeşitleri Var Mı? Nelerdir?

1484 görüntülenme

Cinsel hayat hem kadınlar hem de erkekler için oldukça önemli. Peki, ama siz hayatınızdan ne kadar memnunsunuz? Hatta birçok kadın orgazm kelimesinin anlamını hala öğrenme aşamasında. Bu aşamada bilinmesi gereken en önemli durum ise orgazmın farklı şekillerde olabilmesi. Aslında günümüzde hem kadınlar hem de erkekler yaşadıkları cinsel hayattan hiç memnun değiller fakat keyif almamalarına rağmen bunu konuşmaktan da çekiniyorlar.

Özellikle kadınlar arkadaş ortamlarında bile seks konuşmaktan çekindiği için kimse cinsel hayattaki mutsuzluğunun farkında değil. Hatta kadınlar, “ yoğurdum ekşi ” dememek için cinsel hayatını mükemmelmiş gibi göstermeyi bile tercih edebiliyor. Fakat bunu ötelemek ya da görmezden gelmek yerine konuşmak bir çözüm aramak daha mantıklı. Kadınların düzenli olarak orgazma olmadığı ya da olamadığı bir gerçek.

Yaşanan her cinsellik ya da her seks hem erkek hem kadın için karşılıklı emek ve özveri gerektiren bir durumdur. Aslında seks konusunda Kadınlar erkeklerden birkaç adım öndedir. Çünkü kadınların orgazmı olma konusunda önünde çok fazla seçenek bulunuyor. Ancak kadınların önce öğrenmesi gereken şey nasıl tatmin olabileceğini bilmesidir. Bunu öğrenmesi durumunda kadınların orgazm kalitesi ve orgazm sıklığı artar. Kadınların orgazmı olabilmesi için genel olarak bakıldığında 12 farklı yol ortaya çıkıyor. Bir an önce kadınların bu durumun farkına varması ve erkeklerden ne kadar daha şanslı olduğunu anlaması gerekir.

Bir an önce kendi cinsel gücünüzün farkına varmalı ve orgazm konusunda çekinmeden konuşmaya başlamalısınız. Kısaca sizlere orgazm seçeneklerinden bahsetmek gerekirse, penis ile ilgili olan yani klitoral ve peynirli organlar seks yolunun uyarılmasından kaynaklanan orgazmlardır. Genellikle pelvik siniri etkileyen, vajinal ve rektal, G noktası gibi bölgelerin uyarılmasına kaynaklanan bu orgazmlar daha sık olsun diye şaşırtıcı yollar denenebilir ve orgazm kalitesi arttırılabilir. Orgazm olmak sadece zevk almak için değil aynı zamanda genel sağlık için de önemlidir. Çünkü orgazm olmanın stres ağrılarının hafifletilmesi, migrenin iyileştirilmesi, Bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi gibi muhteşem etkileri vardır. Orgazm aynı zamanda kilo vermek ve fit kalmak için de bir aktivite olarak görülebilir.

İlgili Etiketler:

0 Yorumİlginizi Çekebilir