Orgazm Olamayan Kadınlara Öneriler

Orgazm Olamayan Kadınlara Öneriler

1326 görüntülenme

Kadın ve erkeklerde cinsel hazzın en yoğun şekilde yaşanması sonucu orgazmı gerçekleşir. Kadınlarda orgazm sırasında vajina ve Rahim kontrolsüz ve güçlü bir şekilde kasılır. Fakat kadınların erkeklere oranla orgazm olması çok daha zordur.

Bilimsel olarak ise orgazmın tanımı, cinsel uyarıları beynin yoğun bir şekilde alması sonucunda vücudun genital bölgelerini bu uyarılara cevap vermesi olarak tanımlanmaktadır. Birçok kadın orgazm olmadığı için kendini bunu buna zorunlu gibi hisseder ve ilişki sırasında taklit yapar. Hâlbuki taklit yapmaya hiç gerek yoktur bazı şeyleri bilmek orgazm olmayı ve orgazm evrelerini sağlıklı bir şekilde yaşamayı sağlar. Öncelikle düzenli spor ve beslenme, ön sevişme, orgazm egzersizleri, açık iletişim ve nefes kontrolü orgazm konusunda önemlidir.

Nefes Kontrolü

Nefes kontrolü orgazm için çok yardımcıdır ve bir anlamda Nefsin kontrolünde sağlar. Kadınlar partnerinden önce boşalamıyor ya da orgazm olamıyor varsa mutlaka sırt üstü yatarak bacaklarını partnerinin omuzlarına ya da onu hizasına kaldırmalı daha sonra da ellerini karınlarına koyarak derin nefesler almalıdır. Orgazmı kolaylaştıran en önemli yollardan biri nefes kontrolüdür.

Sevişirken Aktif Davranın

Eğer orgazmı ulaşmak isteyen bir kadınsanız sevişirken biraz daha aktif olmanız gerekir. Özellikle kalçanızı öne iterek yani hareket ederek bu aktifliği sağlayabilirsiniz. Bu sayede kontrolü elinizde tutabilir ve kasılmaları ayarlayabilirsiniz.

Aşk Kaslarınızı Çalıştırın

Pelvik taban kasları vajina içerisinde bulunur ve bunlara aşk kasları adı da verilir. İşte orgazma ulaşmanın garantisi bu kaslardır. Bu kasları cinsel birleşme sırasında aktif olarak kullanabilirsiniz işiniz daha kolay olacaktır. İsterseniz pelvik egzersizleri yaparak bu kasları çalıştırabilirsiniz.

Ön Sevişme Süresi

Orgazm olabilmek ya da daha güçlü bir orgazm yaşamak istiyorsanız Öncelikle ön sevişme süresini iyi ayarlamalısınız. Doyurucu bir orgazm yaşamak için mutlaka yeterli bir ön sevişme yapmalısınız.

Düzenli Spor

Bilimsel olarak kanıtlanmış başka bir gerçek ise spor yapmanın cinsel isteği arttırır. Ayrıca spor cinsel yaşam suresini uzatır. Eğer düzenli egzersiz yaparsanız orgazmınız da daha kolay olur. Spor sırasında cinsel organlara giden kan basıncı artar ve erkeklerde cinsel birleşme süresi de bu sayede uzar. Spor sayesinde erkekler vajinanın içerisinde daha uzun süre kalabilmektedir.

İlgili Etiketler:

0 Yorumİlginizi Çekebilir