Partnerinizle Birlikte Cinsel Hazlarınızı Keşfedin

Partnerinizle Birlikte Cinsel Hazlarınızı Keşfedin

1138 görüntülenme

Hayatın olmazsa olmazları arasında yer alan cinsel yaşam, çiftlerin cinsellik konusunda bilinçli olması ile daha sağlıklı bir şekilde ilerler. Hem erkeklerin hem de kadınların cinsellik konusunda bilinmesi gereken bazı şeyler vardır. Ben bugün sizlere erkeklerin cinsellik konusunda bilinmesi gereken durumlardan bahsedeceğiz.

Cinsel Organ Gelişimi 14 - 20’li Yaşlarda Yüzde 80 Oranında Gelişimini Tamamlar

Erkekler için cinsel gelişim genellikle 14- 20 yaş aralığında olur. Bu dönemde cinsel gelişim hızlı bir şekilde tamamlanırken 14 yaşındaki erkeklerde cinsel organını sadece yüzde 20'si gelişimini tamamlar. Cinsel organın gelişimi 14 - 20 yaş arasında ise yüzde seksene ulaşır. Erkeklerin diğer bilinmesi gereken bir konuda penisin altında bulunan testisin iki görevidir. Testisin görevlerinden İyi ki sperm adı verilen cinsiyet hücreleriniz salgılamaktır.

Testisin ikinci görevi ise üreme için gerekli olan fiziksel ve ruhsal uyum sağlayacak hormanları salgılamaktır. Üreme organları yeterli gelişimi tamamladıktan sonra Erkeklerde gece boşalmaları başlar. Dar giysiler giymek, cinsel rüyalar, fazla örtünme, kabızlık ve idrar torbasının doğruluğu gibi nedenlerle bu gece boşalmaları yaşanabilir, gece boşalmaları ergenlikteki gelişme ile başlar ve haftada 4 defaya kadar görülebilir.

Orgazm Cinsel Birliktelik Sırasında Farklı Zamanlarda Yaşanabilir

Orgazm erkeklerde boşalmayı da içine alan oldukça geniş bir kavramdır. Orgazmın tanımını yapmak için bedensel ve ruhsal olarak ile kasılmaların vücutta meydana gelmesi denilebilir. Bir kez orgazm yaşadıktan sonra yeniden orgazm olabilmesi için en az 24 Saat geçmesi gerekir. Tabii ki bazı kişilerde Bu süre uzayabilir ya da kısalabilir. 2 partnerinde aynı anda orgazma ulaşması bazı cinsel ilişkilerde görülse de hayırlı şekilde olacak diye bir kural yoktur. Bu durumun partnerler arasındaki uyumla da alakası yoktur.

Mastürbasyon Gayet Doğaldır

Bireyler özellikle ergenlik döneminde cinsel gelişim devam ettiği için boşalma ve orgazm uygurları ile birlikte o hislerin yeniden yeniden yaşamak isteyebilir. Mastürbasyon, erkeklerde bu doyumu yaşamak için Eller yardımı ile cinsel organın boşalana kadar uyarılması demektir. Halk arasında her ne kadar aksini iddia edilse de mastürbasyon doğal ve normal bir eylemdir. Hatta halk arasında mastürbasyon sivilce yine de ne oldu ve mastürbasyon yapılması durumunda kısırlığın yaşandığı da iddia edilmektedir. Fakat bunlar tamamen uydurmadır.

Cinselliği Konuşmak Çiftlerin Uyumunu Arttırır

Kişilerin Hayatımda birçok konuda olduğu gibi cinsellik konusunda açık ve net konuşması görülür bir durum değildir. Partnerinizle birlikte bu tür cinsel konuları konuşmak aslında çiftlerin arasındaki uyumlu daha çok arttırır. Cinsel birliktelikler konuşmadan yaşanırsa çiftlerden biri ne haz verirken diğer tarafı rahatsız edebilir. Bu nedenle cinsellikten alınan doyum ve hazzı arttırmak için konuşmak daha doğru olacaktır.

Cinsel Hastalıklardan Korunmanın En Sağlıklı Yolu Kondomdur

Her insanın hayatının belli dönemlerinde sağlık sorunları Yaşar hasta olur. Mesela özellikle sonbahar ve ilkbahar dönemlerinde görülen grip için alınan önlemlerden biri grip aşısıdır. Erkeklerde cinsel yolla bulaşan hastalıkların görülme ihtimali de oldukça yüksektir. Özellikle halk arasında bel soğukluğu olarak bilinen Gonore, 17 - 30 yaş arasındaki erkeklerde çok sık görülmektedir. Yine halk arasında uçuk olarak bilinen ve cinsel yolla bulaşan Herpes virüsü de erkekler için oldukça zorlayıcı bir durumdur. Tabii ki cinsel hastalıkların en tehlikeli olan hiv virüsü vücudun bağışıklık sistemini çökertir ve tedavisi de yoktur.

Bu nedenle cinsel hastalıklara maruz kalmamak için mutlaka önlem alınması gerekir. Cinsel hastalıklara karşı alınacak en önemli önlem istek kondom kullanmaktır. hem partnerinizi hem de kendinize cinsel yolla bulaşan hastalıklardan korunmak istiyorsanız mutlaka Kondom kullanmalısınız. Önlem olmanıza rağmen cinsel yolla bulaşan bir hastalık belirtisi görmeye başladıysanız mutlaka bir üroloji doktoruna görünmeniz de ve en kısa sürede teşhis konulup tedavisine başlanmasında yarar vardır.

İlgili Etiketler:

0 Yorumİlginizi Çekebilir