Rahatsız Edici Baş Ağrılarından Kurtulmak İçin 9 Yol

Rahatsız Edici Baş Ağrılarından Kurtulmak İçin 9 Yol

1067 görüntülenme

Son yıllarda migren ve baş ağrısı insanlarda daha çok görünmeye başladı. Genellikle kendi başına geçmeyen bu ağrıları için ağrı kesici kullanmak gerekir fakat düzenli şekilde ağrı kesici almak da sağlık için zararlıdır. Eğer baş ağrısı sorununuz varsa bazı doğal yöntemlerden yardım alabilirsiniz. Doğal ilaçlar genellikle hafif ve orta derecede baş ağrılarını geçirmeye yardımcı olur. Böyle bir durumda sadece migren ya da çok ciddi baş ağrıları için ilaç almanız gerekir.

Baş ağrısı ağrısını hafifletmeye yardımcı olabilecek pek çok doğal yöntem var. Bu yüzden bazılarını sizinle paylaşmak istedik! Bunlardan birini bir dahaki sefere bir baş ağrısını hissettiğinizde deneyin ve sizin için neyin işe yarayıp yaramadığını kendiniz görün.

Baş ağrısını geçirmek için doğal yöntemler

1. Aromaterapi

“Soğutma” ya da iltihap önleyici etkiye sahip uçucu yağlar, rahatsız edici bir baş ağrısından hızlı bir şekilde kurtulma imkanı sağlayabilir. Birkaç tane parçalanmış hindistancevizi yağını küçük bir roll-on şişesine koyun ve sonra her iki nane ve lavanta esansiyel yağından bir kaç damla ekledim . Sonra onu sallayın ve alnınıza, şakaklarınıza ve boynunuzun üzerine sürün.

2. Zencefil Çayı

Zencefil kökünden bir miktar kadar ezin ve kaynar suya ekleyin. Bu ev yapımı çay, aspirinin işe yarayacağı sürenin yaklaşık olarak aynı süresinde inflamasyonu azaltır. Zencefil çayı Asya'da yüzyıllar boyunca bir dizi rahatsızlığı tedavi etmek için kullanılmıştır.

3. Kapsaisin Kreması

Kapsaisin kreminde aktif madde aslında acı biber! Sinirlere gelen ağrı sinyallerini geçici olarak bloke ederek çalışır. Ağrınızın iç tarafına, acı çeken başınızın yanına bulunan küçük bir miktar uygulayın.

4. Ayçiçeği

Yapılan çalışmalar, ayçiçeği yağının, migren tedavisi için etkili olabileceğini ortaya çıkardı. Bu yağın Sinirleri baskılayan ve migreni önlemeye yardımcı olan inflamasyonu azaltarak çalıştığı düşünülmektedir.

5. Epsom Tuz Banyosu

Sık görülen baş ağrıları ve / veya migrenlerin bir çoğu magnezyum eksikliği semptomlarından biridir. Vücudunuzun yaşamsal fonksiyonlarının birçoğu magnezyumlara bağlıdır, ancak çoğu insanın diyetlerinde yeterli miktarda bulunmaz. Daha fazla magnezyum almanın kolay bir yolu rahatlatıcı bir epsom tuz banyosu yapmaktır.

6. Sıcak ve Soğuk Uygulama

Hem sıcak hem de soğuk, baş ağrısı için rahatlama sağlayabilir. Bir buz paketini (veya dondurulmuş sebzelerle dolu poşet) ince bir havluya sarın ve başınıza uygulayın. Ya da sıcak bir duş, banyo veya ısıtma yastığı ile boynunuzun arkasına ısı uygulayabilirsiniz. Isı ayrıca, gerilim nedeniyle ve baş ağrısıyla sıkılan kasları gevşetmeye yardımcı olur.

7. Göz Yorgunluğundan Kaçınmak

Bilgisayar ekranına uzun süre bakmak, başınızın ağrımasına neden olabilir. Göz yorgunluğunu önlemek için yapabileceğiniz en önemli şey sık sık mola vermektir. En az 15 dakikada bir mola verin ve gözlerinizi en az 20 ila 30 metre uzakta bir şey üzerine odaklayın. Göz yorgunluğundan kaçınmak için bir başka ipucu, monitörünüzdeki parlaklığı ve kontrastı daha düşük seviyelere ayarlamaktır. Monitörünüzü göz hizasında tutmalı ve yüzünüzden en az 18 cm uzakta tutmalısınız.

8. Egzersiz

Egzersiz baş ağrısını hafifletmeye yardımcı olabilir, çünkü kan dolaşımını artırır. Ve dışarıda egzersiz yapıyorsanız, temiz hava da faydalı olabilir! Egzersizler tüm vücudu rahatlatır, bu nedenle çoğu gergin baş ağrısı çeken kişi egzersiz eklenmesi ile belirgin bir rahatlama yaşar.

9. Su

Öğütücü baş ağrısının en yaygın nedenlerinden biri dehidrasyonudur. Birçok insan yeterince su içmez ve bu baş ağrısı en belirgin nedenlerden biridir. Her gün en az 4-6 bardak su içmek çok fazla baş ağrısını önleyecektir!

İlgili Etiketler:

0 Yorumİlginizi Çekebilir