Saç Bakımı Alışverişi Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli

Saç Bakımı Alışverişi Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli

1060 görüntülenme

Her kadın için bakımlı ve sağlıklı saçlara sahip olmak önemlidir. Fakat saç bakım ürünleri de bir o kadar pahalı ve masraflıdır. Saç bakım ürünlerine çok yüksek miktarlarda ücreti ödemek istemiyor ve biraz tasarruf yapmak istiyorsanız bazı ipuçlarına dikkat etmenizde yarar var. Bu yazımızda size vereceğimiz öneriler sayesinde hem kas sağlığımızı koruyacak hem de çok fazla harcama yapmadan doğru bir şekilde alışveriş yapabileceksiniz. Aşağıda sizler için yaptığımız önerileri dikkat ederseniz bütçeniz de fark edilebilecek bir oranda tasarruf yaptığınızda görebileceksiniz. İşte saç bakımı alışverişi için öneriler;

Düşük Bütçe İle Nasıl Saç Bakımı Yapılır?

Kozmetik sektöründe saç bakımı için hazırlanan yüzlerce çeşit ürün bulmak mümkün. Ama bu ürünler arasından birçoğu size istediğiniz sonucu vermeyecektir. Bu nedenle bilinçsiz bir şekilde alışveriş yapmak yerine mutlaka kendinize yeni alışveriş alışkanlıkları belirlemelisiniz. İşte dikkat etmeniz gerekenler;

  • Saç bakım ürünü alışverişlerinizde mutlaka ürünlerin üzerinde bulunan içindekiler kısmını okuyun.
  • Güvenilir ve bilinir bir marka tercih ettiğinizden emin olun.
  • Daha doğru bir bütçe yönetme yöntemlerini bulun.
  • Paranızı boşa harcamamak için alacağınız ürünü iyice araştırın ve sizin saç tipinize uygun olup olmadığına karar verin.

Alışverişlerinde dikkat etmeniz gerekenler:

Alışveriş yaparken dikkate almamız gereken püf noktalarını sizler için aşağıda hazırladık. Eğer Bu püf noktalarını dikkat ederseniz Hem alışverişlerinizde daha bilinçli bir şekilde yapar hem de bütçenizi çok fazla sarsmazsınız. İşte o püf noktaları...

Kimyasal ürünlerden uzak durun:

Kimyasal ürünler saç bakımı için tehlike saçar. Bu nedenle saç Bakımında kesinlikle kimyasal ürün kullanmaktan kaçınmalısınız. Üstelik Bu ürünler sadece saçınıza zarar vermekle kalmaz aynı zamanda bütçenizi de bir hayli yorar. Her zaman hem sağlığınız hem de Saçınız için daha faydalı olan doğal içerikli organik ürünler kullanmaya yönelmelisiniz. Ayrıca bu ürünlerin fiyatı kimyasal ürünleri oranla daha uygundur.

Sadece isim yapmış markaların bakım ürünleri yerine evde kendi hazırlayacağınız ürünlerle de saç maskeleri yapabilirsiniz. Hem saç tellerinin hem de saç deriniz için doğal ve soğuk sıkım yağlarda oldukça faydalıdır. Doğal bir saç kremi arıyorsanız da mutlaka yumurta ve baldan yararlanmalısınız.

Saç bakım ürünlerini doğru kullanın

Şampuan ve saç kreminin ne şekilde uygulanması gerektiğini doğru bir şekilde öğrenmelisiniz. Ne yazık ki birçok kişi saç kremi ve şampuan kullanımında Hatalar Yapar ve bu da hem ürünlerin daha kısa sürede bitmesini hem de Saçınız için hiçbir fayda göstermemesini sağlar. Yine Şampuan ve saç bakım ürünleri çok sık kullanmak saç sağlığına zarar verir.

Kendi şampuanınızı hazırlayın:

Evde saç maskesi yapabileceğiniz gibi evde kendi şampuanınızı da yapabilirsiniz. Yarım bardak sirke, 3 bardak su ve bir bardak karbonatı karıştırarak bu karışımda saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Hazırladığınız Bu karışımı mutlaka saç derinizin her yerine uyguladığınızdan emin olun. Yine saçlarınızın durulama aşamasında da sirkeden yardım alabilirsiniz. Sirke saçlarınızın parlaklığını arttıracaktır.

İndirim kartlarını kullanmayı alışkanlık haline getirin:

Çok sık alış veriş yapıyorsanız mutlaka mağazalar size puan verecek ya da kasalarda Özel günlerde indirim alacaksınız. Özellikle Gratis ve Watsons gibi Kozmetik mağazalarından aldığınız bu kartlardaki indirimleri sürekli takip ederek büyük bir avantaj sağlayabilirsiniz.

İndirim katalogları takip edin:

Alışveriş yaparken bütçenizi zorlamak istemiyorsanız indirimleri düzenli şekilde takip edebilirsiniz. İnternette yapacağınız küçük bir araştırma ile istediğiniz ürünü daha uygun fiyatları alma imkânına sahip olursunuz. Haftalık ve aylık olarak birçok mağazada indirim kataloğu yayınlanıyor. Özellikle hemen hemen bütün illerde bulunan Gratis ve Watsons gibi mağazalarda her hafta sonu düzenli indirim bulmak mümkün.

Bu Kozmetik mağazalarını indirimlerini takip ederseniz O hafta sonu hangi saç bakımının ürünler indirimde olduğunu görebilir ve aradığınız ürünü daha uygun fiyatlara alabilirsiniz. Özellikle 2 Al 1 Öde gibi kampanyalar sayesinde alışverişlerinizi çok daha uygun fiyatlara yapma imkanı sağlar tasarruf edersiniz.

Arkadaşlarınıza danışın:

Saç bakım alışverişlerinizde değil bütün alışverişleriniz için bir piyasa araştırması yapmanızda yarar var. Tabii ki sizin gibi alışverişe düşkünü arkadaşlarınıza da bu konuda Tanışabilir ve onlardan fikir alabilirsiniz. Özellikle kullandığımız ürüne alternatif daha uygun fiyatlı ürünler bulmak konusunda arkadaşlarını Size yardımcı olacaktır.

İlgili Etiketler:

0 Yorumİlginizi Çekebilir