Saç Ekiminin Kesin Sonucu Ne Zaman Ortaya Çıkar?

Saç Ekiminin Kesin Sonucu Ne Zaman Ortaya Çıkar?

1090 görüntülenme

İster kadın olsun ister erkek herkes sağlıklı gür ve güzel görünen saçlara sahip olmak istiyor. Fakat zaman içerisinde saçlar yıpranıyor ve istenilen kalınlıkta kalmaya biliyor. Özellikle erkeklerde saç dökülmesi tamamen saçı yok olmasına bile neden olabiliyor.

Aşırı saç dökülmesi sonucu ortaya çıkan kellik sorundan muzdarip hem fiziksel olarak hem de ruhsal olarak bunalımlar yaşayabiliyor. Son yıllarda ise kellik sorunu ile mücadelede Devrim niteliğinde olan saç ekimi ortaya çıktı. Peki, saç ekimi nedir ve nasıl yapılır?

Saç ekimi nedir?

Hormonal genetik ya da hastalık sonucu saçlarını ciddi oranda kaybeden kişilere uygulanan ve saçların tekrar sağlıklı bir şekilde çıkmasına amaçlayan tedavi yöntemine saç ekimi adı verilmektedir. 19 yüzyıldan beri saç ekimi tedavileri uygulanmakta ve günümüzde daha modern teknolojilerin gelişmesi ile etkili sonuçlar alınmaya başlanmaktadır. Saç ekimi tedavisi günümüzde oldukça popüler bir yöntemdir. Bu tedavi sayesinde birçok insan kaybettiği saçlarına geri kavuşmuştur.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimi işlemi genel olarak vücudun belli bölgelerinde alınan saç köklerinin toplanarak kellik görülen bölgelere uygulanmasıdır. Genel olarak hastane ortamında ve uzman hekimler tarafından saç ekimi yapılır. Saç ekimi operasyonu yaklaşık 4-8 saat arasında sürmektedir.

Saç ekiminin avantajları

Saç ekimi operasyonları modern teknolojinin gelişmesi ile birlikte artık çok daha basit bir şekilde fazla maliyet gerektirmeden yapılabiliyor. Eskiden pahalı bir ameliyat olan ve herkesin yaptıramadım saç ekim tedavisi şu anda saç dökülmesine kellik sorunu yaşayan herkesin kolayca ulaşabileceği bütçelerle yaptırılabiliyor.

Saç ekiminin en önemli avantajı kısa süre içerisinde saçlarınızın dökülmeden önceki görünümüne kavuşmasıdır. Üstelik bu tamamen doğal yollarla sağlanmaktadır. Saç dökülmesi nedeni ile kaybedilen Özgüven saçların yeniden çıkması ile birlikte geri kazanılır.

Saç ekimi tedavisi sırasında herhangi bir donöre ihtiyacınız yoktur. Tamamen kendi saçlarınızdan yeni saçlar üretilmektedir. Saç ekimi tedavisi için vücudumuzun belli bölgelerinden saç kılları alınır ve ihtiyaç duyan yerlere yeniden ekilir. Bu aynı zamanda maliyeti de azaltan bir yöntemdir.

Saç ekiminin en büyük avantajlarından biri de hızlı ve etkili sonuç alınmasıdır. Evde ya da güzellik merkezlerinde uzun vadede uygulanan saç bakımları ile saçların yeniden çıkacağını düşünen birçok kişi yer almaktadır. Saç dökülmesini bu yöntemlerle durdurmam bir nebze mümkündür fakat saçların yeniden çıkması oldukça uzun bir süreç gerektirir. Saç dökülmesi tedavisinde ise Tam aksine bu süreç oldukça kısadır. Saç ekimi yaptırarak çok kısa bir süre içerisinde eski gün saçlarınızı yeniden kavuşabilirsiniz. Üstelik de saçlarınızda tamamen doğal bir görünüm sağlayabilirsiniz.

Saç ekimi yöntemleri

Saç ekimi tedavisi yaptırmak isteyen birçok kişinin kafasında aynı soru işaretleri oluyor. Çünkü saç ekimi tedavisi konusunda birçok farklı yöntem bulunuyor. Genellikle saç ekimi tedavisi sizin saç dökülmesi sorununa yönelik olarak belirleniyor. Mesela saç dökülmesi genetik kaynaklı ise bunun durdurulması mümkün olmuyor. Hangi saç ekimi yönteminin kullanılacağına ise genellikle uzman doktorlar karar veriyor. Eğer saç ekimi tedavisi yaptırmak istiyorsanız mutlaka kaliteli ve güvenilir ayarlardan hizmet almaya ve operasyonu gerçekleştiren ekibin bu işte uzman olduğuna Özen göstermelisiniz.

İlgili Etiketler:

0 Yorumİlginizi Çekebilir