Saç Sağlığı İçin Önemli Duş Önerileri

Saç Sağlığı İçin Önemli Duş Önerileri

1025 görüntülenme

Saç yıkama alışkanlıkları birçok kişi aynı için aynıdır ve bu doğuştan ölüme kadar devam eder. Fakat bu yöntem saçlarımıza hasar veriyorsa mutlaka değiştirmemiz gerekiyor. Saç sağlığı için herhangi bir problem oluşmaması Aslında biraz da yıkama ile alakalı. Herkesin düşündüğü gibi saç kırıkları, saç dökülmesi ve diğer saç sorunları kullanılan ürünlerle değil bakım ve yıkama alışkanlıkları ile ilgilidir. Bu nedenle saç yaparken nelere dikkat etmemiz gerektiği konusunda sizlere küçük öneriler hazırladık.

Şampuanlama İçin Öneriler

Saçlarınızı şampuanlamadan önce mutlaka nemlendirin. Bu sayede saç derisindeki gözenekler açılır ve kullandığınız ürünler saçlarınıza daha iyi etki eder. Saçlarınızı buharla nemlendirmek için sıcak Bir havluyu Suya batırıp fazla suyunu sıkıp başınıza sarı ve 20 dakika bu şekilde bekleyin.

Yukarıda bahsettiğimiz buhar nemlendirmesi ne uyguladıktan sonra saç derinize kısa süreli bir masaj yapın. Bu sayede saçlarınızda bulunan Killer gelişecektir ve saç deriniz deki zayıf saçlar ayrılacaktır.

Saçlarınızı sıcak suyla yıkamak doğal yağların ortadan kalkmasına Neden olur ve aynı zamanda Duştan hemen sonra nem kaybolur. Bu nedenle saçlarınızı ılık ya da soğuk suyla yıkamanız da yarar vardır.

Saçlarımızı yıkayacağız şampuanın paraben ya da SLS içermemesine dikkat etmelisiniz. Çünkü bu iki kimyasal hem Sağlık sorunlarına hem de cilt sorunlarına neden olabilir.

Saçlarınızı yıkarken kullandığınız şampuanı sadece saç derisine uygulamayı Özen gösterin. Çünkü saçını her tarafına şampuan uygulamanız durumunda saçlarınızdaki doğal yağ yok olur ve cansız görünür.

Saçlarınıza şampuan uygularken parmak uçlarınızla masaj yapmaya Özen gösterin. Bu sayede hem kirleri saç derisinden uzaklaştırabilir hem de kan dolaşımınızı hızlandırabilirsiniz.

Birçok şampuanı saçlarınızda günlük olarak kullanmanız saçlarınıza zarar verir. Bu nedenle saçlarınıza haftada en fazla iki ya da üç defa yıkamalısınız. Ayrıca şampuanlama ve bakım kremi işini 15 dakikadan fazla uzatmayın.

Bakım Kremi Önerileri

Bakım kremini ve bakım yağını Duştan önce de uygulamanızda yarar var. Saç yağları ile doğal bir nemlendirme işlemi yapabilirsiniz. Özellikle zeytinyağı, badem yağı ve Hindistan cevizi gibi yağları Duştan bir saat önce uygulamak saçlarınızda çok iyi gelecek ve beslenmesini sağlayacaktır.

Saç bakımında saçlarınızı yıkadıktan sonra yapıyorsanız önce bir havlu ile sarın ve fazla suyu bu havluya çekin. Bu sayede saçlarınız bakım kremini daha iyi emer.

Saçlarınızın fazla ağırla açmaması için çok fazla bakım kremi kullanmaktan kaçının.

Saç bakım kremini saçınıza uygulayın saç diplerinize kesinlikle kullanmayın. Çünkü bakım kreminin gözeneklerin tıkanması durumunda saçlarınızın beslenmesi zor olur.

Kurulama İçin Öneriler

Saçlarımı Pamuklu tişört ya da mikro fiber havlu ile kurulayın. Çünkü normal havlular Saçlardaki bütün nemi çeker ve bu nedenle saçlarınız kurur. Ayrıca havluların dokusu saçlara zarar verir ve kırık oluşumuna neden olur.

Saçlarınızı kurularken çok sert hareketler yapmayın. Çünkü sert hareketler nedeniyle saçlarınız büyük zarar görür. Sadece saçlarınıza havluya sarın ve fazla suyu almasını sağlayın.

Saç kurutma makinelerinde saça zarar veren cihazlardandır. Bu nedenle mecbur kalmadığınız süre boyunca saç kurutma makinesi kullanmayın. Eğer saç kurutma makinesi kullanmanız gerekiyorsa çok sıcak yapmayın..

Dolaşıkları Açmak İçin Öneriler

Saçlarınız çok fazla dolu açmışsa onları çok fazla yormamak için bakım kremi sürülürken tarayın.

Saç dolaşıklığı kollarını açmak için geniş bir tarak kullanın.

Geniş tarak kullanmanıza rağmen çok fazla Saçınız dökülüyorsa saçlarınızı Duştan çıkar çıkmaz açmaya çalışmayın. Çünkü saçlar ıslakken kırılmaya ve kopmaya çok daha yatkındır. Bu nedenle saçlarınız %70 oranında kuruyken saç dolaşıklarını açmaya çalışın.

Bir önceki yazımız olan İlişkiniz İçin Yeni Tat Olacak Cinsel Fanteziler başlıklı makalemizde, Çiftler Arasında Cinsel İlişkiler başlıklı konuya yer verilmiştir.

İlgili Etiketler:

0 Yorumİlginizi Çekebilir