Saçları Hızlı Uzatmak İçin Hindistan Cevizi Sütü

Saçları Hızlı Uzatmak İçin Hindistan Cevizi Sütü

1170 görüntülenme

Saç uzatmak ya da saç bakım birçok kişi için zorlu bir süreç haline gelebiliyor. Bu konuda uzman olmadığımız için saçlarımız için en doğru yöntem hangisi kafamızı karıştırıyor. Aslında saç uzatmak için hazır halde satılan şampuanlar da var. Bu defa da kimyasal olmayanı bulmak, saçlara zarar vermeyen ürünü seçmek zor bir hale geliyor.

Saç uzatmak için kullanabilecek en doğal yöntemlerden biri ise Hindistan cevizi sütü oluyor. İçerisinde niasin, folat ve birçok vitamin bulunan Hindistan cevizi sütü doğal olması sayesinde saç derisindeki kan dolaşımını hızlandırıyor. E vitamini bakımından da zengin olan Hindistan cevizi sütü savaştaki hazarlarla başa çıkıyor ve saçı besliyor.

Hindistan Cevizi Sütü Nasıl Yapılır?

Hazır halde hindistan cevizi sütü ne hem toz şeklinde hem de konserve olarak bulmak mümkün. Fakat siz yine de kendiniz yapmak istiyorsanız hemen sizlere tarifini verelim;

Taze bir Hindistan cevizinin etli kısmını iyice rendeleyin. Daha sonra randevu bir eşarp ya da peynir torbası kullanarak sıkın ve sütünü süzün. Bu sütü bir tavanın içerisine alın ve 5 dakika pişirdikten sonra soğumaya bırakın. Soğuyan Sütü 1 gece buzdolabının dondurucu kısmında bekletin.

Saç Uzatmak İçin Hindistan Cevizi Sütü İle Hazırlanan Tarifler

Hindistan Cevizi Sütü Maskesi

Hindistan cevizi sütünden çeyrek bardak kadar alın ve hafif ısıtın. Daha sonra bu sütle saç denize 15 dakika boyunca masaj yapın. 15 dakikanın sonunda Hindistan cevizi sütünü saçların uçlarına doğru güzelce yayın. Bu şekilde 45 dakika bekledikten sonra normal şampuanla saçlarınızı yıkayın ve durulayın. Haftada bir defa kullanabileceğiniz bu uygulama sayesinde saç köklerinizi beslenecek saçlarınızın daha sağlıklı ve kolay uzaması sağlanacaktır.

Hindistan Cevizi Sütü ve Bal Maskesi

2 yemek kaşığı bal ve 4 yemek kaşığı Hindistan cevizi sütü karıştırın. Daha sonra bu karışımı saç derinize Ve saç uçlarına uygulayın. Karışımı iyice saçlarınızı uyguladıktan sonra başınıza bir bone takın ve bu şekilde iki saat kadar bekleyin. Daha sonra saçlarınızı normal şampuanla yıkayın ve durulayın. Bu uygulamayı haftada bir defa yapabilirsiniz. Balın nemlendirici özelliği sayesinde saç diplerinize nem hapsedilir aynı zamanda sütün etkileri de saçınızın evine beslenmesini sağlar.

İlgili Etiketler:

0 Yorumİlginizi Çekebilir