Sağlıklı ve Düzenli Bir Cinsel Hayatın 7 Olumlu Etkisi

Sağlıklı ve Düzenli Bir Cinsel Hayatın 7 Olumlu Etkisi

1330 görüntülenme

İnsan psikolojisi oldukça Garip ve birçok şey insan psikolojisini etkiliyor. Keyifli ve sağlıklı bir cinsel hayat psikolojinizi oldukça olumlu etkileyecektir. Sizlere bu yazımızda sağlıklı ve düzenli bir cinsel hayatın psikolojinize sağladığı 7 olumlu etkisini anlatacak.

Seks Varsa Stres Yok

Seks sırasında kan basıncı düşer. Bu nedenle seks sırasında stres ortadan kalkar. Eğer stresinizi yok etmek istiyorsanız mutlaka seks yapmalısınız. Cinsellik sayesinde sessize size bir adım öne geçmeniz mümkün. Düzenli bir cinsel birliktelik sayesinde stresli bir İş hayatınızda olsa bile daha kolay bir şekilde yaşayabilirsiniz.

Ağrısız Hayat! Oh Ne Rahat!

Kadın erkek hepimiz bu akşam başım ağrıyor poliçesini biliyoruz. Birçok kadının seks yapmaktan Kaçmak için uydurduğu bahane aslında seks yapılması durumunda ortadan kalkıyor. Çünkü seks sırasında oksitosin (sevgi) hormonu ortaya çıkıyor ve kadınlarda “endorfin” hormonu artıyor. Bu hormon adeta bir ağrı kesici etkisi yaparak ağrıların geçmesini sağlıyor.

Psikolojik Sorunlara Elveda

Cinsellik sırasında insanlar endorfin yani mutluluk hormonu sağlar. Tabii ki bu hormonun salgılanması bu kişileri başta Mutlu, tutkulu ve dingin kılar. Kısacası Düzenli bir ilişki ile kendimizi daha sağlıklı ve Psikolojimizi daha iyi hissetmemiz mümkün.

Kendine Güven

Cinsellik demek aslında tam anlamı ile karşılıklı sevme durumudur. Eğer partnerinizi seversek onu mutlu ettikçe kendimizde daha mutlu oluruz. Tabii ki bu durumda kendinize olan güvenimiz açığa çıkar. Tabii ki harika bir cinsel ilişkide kendinize olan güven ile başlar.

Evlilik Terapisi

Cinsel yaşam çiftler için bir anlamda yakınlaşma seansı da denilebilir. İnsanlar cinsellik sırasında aşk hormonu sergiler. Bu durumda çiftler arasında güven duygusu ve bağlılık artar. Kısacası düzenli cinsel ilişki sayesinde eşinizi daha çok sever ona daha çok bağlanırsınız. Cinsellik birçok aktiviteden daha fazla etkilidir.

Yaşam Enerjisi

Çiftler arasındaki bağ güçlendiren cinsel ilişki aynı zamanda Kendinize güveninizi de arttırır. Tabii ki Seks sadece bunlarla sınırlı kalmıyor ve kişilerin yaşam enerjisini de yükseltiyor. Eğer sağlıklı bir cinsel hayatınız varsa sosyal ortamlarda kendinizi daha rahat ve daha enerjik hissedersiniz. Seks Aslında bir nevi yaşam iksiri de denilebilir.

Çocuk Mucizesi

Tabii ki cinsel ilişkinin dünyanın en muhteşem midesine giden yolun ilk adımı olduğunu da Unutmamak gerekir. Harika bir cinsel ilişkinin sonunda aşkımızın meyvesi nelere sahip olabilirsiniz. Bu konuda Amerikalı psikoterapist Mary Jo Rapini, “Seks en büyük şifadır” diyerek konuya noktayı koymuştur.

İlgili Etiketler:

0 Yorumİlginizi Çekebilir