Seks Hayatınız Beden Ölçünüz Yüzünden Ölmesin

Seks Hayatınız Beden Ölçünüz Yüzünden Ölmesin

1125 görüntülenme

Çok hoşlandığınız ya da aşık olduğunuz erkek şu anda yanınızda fakat biz sadece göbeğinizdeki yağları ya da küçük olan göğüslerinizi mi düşünüyorsunuz? Eğer beden ölçünüzü düşünürseniz cinsel hayatınızı öldürebilirsiniz.

Partnerinizle ya da sevgilinizle harika bir gece yaşadığınız, biraz alkol alındı Ve minik öpücüklerin ardından artık o mükemmel ana sıra geldi. Arzuladığınız adamla yan yanasınız ve siz o anda sadece karnımızdaki yağları ya da kendinize büyük getirilen kalçalarınızı düşünüyorsanız kesinlikle yanlış yapıyorsunuz. Siz bütün bu sorunları düşünürken partneriniz o anda sizin destekli bir sütyen giymiş olmamızdan dolayı aldatılmışlık hissi yaşıyor. Kadınların cinsellik konusunda yaptıkları en büyük hata aslında kendi vücutları hakkındaki olumsuz şeyleri düşünmek. Normalde erkekler için kadınların vücut ölçülerin çok da bir önemi yok. Bu durum sadece kadınların kafalarının içerisinde kendilerine yarattıkları bir sorun.

Uzmanlar ise Kadınların kendi vücudundan memnun olmaları durumunda bunu kafalarında fazla büyüklüklerini ve bunun da seks hayatlarını olumsuz etkilediğini söylüyor. Hatta bu durum kadının tahrik olmasından tutunda yaşadığı andaki mutluluğu duymasını bile engelliyor.

SADECE ŞİŞMAN KADINLARIN SORUNU DEĞİL

Uzmanlar aynı zamanda vücutla ilgili yaşanan bu Güvensizliğin Sadece şişman kadınların sorunu olmadığını söylüyor. Her ne kadar şişman oldukları için eleştirilen kadınları olsa da çok zayıf olduğu için eleştirilen kadınlarda var ve onlar da kendilerini normal hissetmek konusunda zorlanıyor. Kısacası hem zayıf hem de şişman kadınlar erkeklerin kendilerini beğenmeye cebinden endişe ediyor. Mesela zayıf kadınlar genel anlamda küçük göğüsleri yüzünden kendisini seksüel hissetmiyor. Bazı kadınlar aldıkları kilolardan şikayet ediyor Bazı kadınlar erkek arkadaşıyla birlikte yaşamaya başladıktan sonra sporu ihmal ettiğini sarktığını söylüyor. Burada yazan hikayeler ya da örnekler altında birçok kadının başından geçen ya da tanıdık gelen olaylar. Kendine güvenmeyen Kadınlar genellikle çıplak olduklarında kendilerini rahatsız etse diyor ve zevk almak için mutlaka rahat olmaları gerekiyor.

Siz bazı durumlarda seksüel çekicilik sen yoksun olduğunuzu hissedebilirsiniz ama karşı taraf Bunun farkına bile varmıyor. Uzmanlara göre özellikle kadınların vücutla ilgili algıları tamamen kişisel. Yani partneriniz sizin vücudunuz hakkında sizin kadar eleştirel düşünmüyor. Bu nedenle sizde seks sırasında kendinizi düşünmek yerine o anda partnerinizle Yaşadıklarımıza ya da yaşayacaklarını ve konsantre olmalısınız.

Ancak böyle bir durumda rahatlar ve seks sırasında daha fazla keyif alırsınız. Eğer yatakta daha rahat hissetmek istiyorsanız aşağıda size vereceğimiz yöntemleri mutlaka uygulayın;

  • Kendi vücudunuzu sevmeyi öğrenin. Bunun İçin öncelikle düzenli beslenmenin ve egzersiz yapmanız gerekecek.
  • Eğer partnerinizden ya da sevgilinizden vücudumuzla ilgili bir iltifat alırsanız bunu mutlaka aklınızın bir köşesine yazın ve daha sonra kendinizi kötü hissettiğinizde bunu hatırlatın.
  • Sizin en yakın arkadaşınız vücudunuz olsun ve onun kusurlarını değil güzel yanlarını görmeye çalışın.
  • Yemekten hemen sonra seks yapmayın Böylece yatakta rahatsızlık veren şişkinlik hissini yaşamazsınız.
  • Seksin ritmik hareketlerini en iyi şekilde hissetmek için yoga ya da dans ve rahatlama tekniklerini deneyebilirsiniz.
  • Eğer burada yazılanları aklınızın bir köşesinde kazır ve uygularsanız kesinlikle cinsellik sırasında kendinizi daha rahat hissedecek ve vücudunuzda daha barışık hale geleceksiniz.

İlgili Etiketler:

0 Yorumİlginizi Çekebilir