Seks Hayatınıza Cevap Olabilecek Bazı Konular

Seks Hayatınıza Cevap Olabilecek Bazı Konular

4809 görüntülenme

Seks hayatınız ile ilgili aradığınız ne kadar cevap varsa bu başlık altındaki konuları inceleyebilir, ve seks yaşamınıza yön verebilirsiniz.

Cinsel ilişkiye girmeden önce bazı konuları değerlendirip ele almanızda fayda var. Bunlardan en önemlisi ise seks yapmak için doğru zamanı kollamaktır. Eşiniz veya partneriniz ile sıkı bir iş yoğunluğunda çalışıyorsanız, birbirinize pek vakit ayıramayabilirsiniz. Ancak birlikte geçirecek olduğunuz yarım saat bile sizin için yeterli olacaktır. Eminiz ki her insanın günlük hayatı içerisinde yarım saat bir boşluğu vardır. Aslında yapacağınız seksin hangi saatler içerisinde olduğu da bir o kadar mühimdir. Öneri olarak sabah saatlerinde birbirinize ayıracağınız vakit, seks için oldukça değerli bir zamandır. Gündüz yapılan seksin gün boyu size motive kaynağı olabileceğini biliyor muydunuz? Eşiniz ile güne mutlu başlamak için sabah seksini es geçmemelisiniz.

Seks sırasında sıkça meydana gelen yanlışlar

İnsanların yapıları kırılgandır ve eşinizede cinsellik konusunda saygı göstermelisiniz. Eğer aradığınız deneyimi size sunamıyorsa bunu zaman bırakmalı ve ısrarcı olmamalısınız. Buna karşılık olarak göstereceğiniz her yanlış tavır, seks hayatınızı olumsuz yönde etkileyecektir. En önemlisi de her yapacağınız seksin aynı şekilde olma zorunluluğunun olmamasıdır. Sizin sevdiğiniz fantezileri, eşiniz sevmeyebilir. Yaşadığınız mutluluğun tadını çıkarmalı, ve olayları akışına bırakmalısınız. Kendinizi ve karşınızda ki insanı asla şartlandırmayın ve seks hayatınızı olduğu gibi yaşamaya bakın.

İstek, bir ilişkinin düğümüdür ve karşılıklı olmadığı sürece ortaya gerçek ve samimi bir seks çıkmayacaktır. Partnerinizinde sizi arzuladığından emin olduğunuz sürece seks yapmalısınız. Aksi durumda, tek taraflı bir cinsel istek ortaya çıkacağından sonuç iki taraf içinde aynı olmayacaktır. Eğer bayansanız seks esnasında erkekleri sinirlendiren yanlışları dikkate almalısınız. Her insan sıcak yaklaşımlardan hoşlanır, ve partnerinin kendisini ne kadar istediğini görmek ister. Bu durumda ikinizde aynı düzeyde ilişkiye girmek istediğinizden, yaklaşımlarınızı korumalı ve istekli bir biçimde temaslar kurmalısınız. Küçük sürprizler ise ilişkinizin güzelliğini koruyacaktır.

Seks Hayatınıza Cevap Olabilecek Bazı Konular Inner Photo: 1

Mükemmel sonuç: aynı anda boşalmak/orgazm olmak

Karşılıklı olarak aynı anda orgazm olmak, seksin mükemmel sonucu doğuracaktır. Fakat bunu aynı ana denk getirmek ikinizin açısından pek kolay olamayabilir. Bunu kontrol altında tutmalı ve aynı anda boşalmayı denk getirmelisiniz. Bunun için ise partnerinizin davranışlarını takip ederek, boşalmaya ne kadar yaklaştığını azda olsa anlayabilirsiniz. Tabii kendinizide kontrol altında tutmanız gerekmektedir. Ara sıra duraklayarak devam edebilir, veya pozisyon değiştirip bu anı yakalamaya çalışabilirsiniz. Hangi tarafın hormonları daha hızlı çalışıyor ise bu durum da değişebilir. Eğer yapmış olduğunuz seksten keyif duyuyorsanız, ve eşinizde sizin kadar zevk alıyorsa mükemmel sonuç için aynı anda orgazm olabilirsiniz.

Erkekler neden bir ilişkinin sonunda halsiz düşüyor ve istekli olmuyor?

Seks Hayatınıza Cevap Olabilecek Bazı Konular Inner Photo: 2

Erkeklerin ereksiyon olma zaman aralığı yaşları ile alakalıdır. Erkek arkadaşınız genç biriyse ve ard arda ilişkiye girmek istemiyorsa bu durumda yaş olarak değilde bazı sorunlar var demektir. İlişkinizi gözden geçirmeli ve yaşadığınız deneyimler öncesi kendi kendinize bazı testler yapmalısınız. Örneğin erkek veya kız arkadaşınızın size cinsel ilişkinizin öncesinde ne şekilde davrandığını seks esnasında gözlemleyebilir ve buna göre bir değerlendirme yapabilirsiniz.

Bunun dışında ise eğer partneriniz yaş olarak orta yaşlarının üstünde ise bu durum normaldir. Ancak sık sık orgazm olmasından ziyade, tek seferde yaptığınız seksin ne kadar tatmin edici olduğuna dikkat etmelisiniz. İlişkilerinizi sürekli hüsran ile sonlandırıyorsanız, yaşadığınız bazı problemlerden kaynaklı olabilir. Gün içerisinde yaşamış olduğunuz üzücü bir olayda cinsel ilişkiniz sırası aklınıza gelebilir ve bu durum keyfinizi bozabilir.

Seks sırasında partneriniz ile konuşmak ikinizide tahrik edebilir

Sadece yatakta değil, nasıl karşılıklı olarak güzel sözler söyleyince mutlu oluyorsanız, aynı durum seks sırasında da geçerlidir. Özellikle kurduğunuz cümleler arasına tahrik edici kelimeler eklediğinizde karşılıklı olarak isteğiniz artar ve cinsel anlamda tutkularınız kabarabilir. Bazıları için ise aynı durum söz konusu olmayabilir. Erkeklerin genellikle soru bulamadığı bayanların onları nasıl tahrik ettiği sorusu, çoğu zaman kafa karıştırıcı bir soru haline gelebilir. Genel olarak ise erkeklerin bayanlara göre cinselliğe olan bakışları farklı olduğundan, ancak partneriniz ile aranızda samimi ve sıcak bir bağ var ise bu tarz konuşmalar sizi tahrik edecektir. Fakat genel olarak bakarsak bir çok kişi seks esnasında konuşmaktan, ve tahrik edici sözler kullanmaktan etkilenmektedir. Partnerinizde bu durumdan memnun olabilir, geriye ise daha da istekli bir cinsel deneyim oluşturmak için bu tarz konuşmaları yapmanız kalabilir.

Bayanlar orta yaşlarından sonra daha mı istekli oluyor?

Bu durum kişinin kendisiyle olan ilişkisiyle tamamen alakalıdır. Dışarıdan baktığınızdan sadece yaş olarak değil, yaşamı boyunca girdiği ruh halleri ve moral durumu seks hayatını etkileyecektir. Nasıl çok mutlu olduğunuz bir esnada her şeyi yapabileceğinizi kestirebiliyorsanız, aynı durum seks içinde geçerlidir. Mutlu bir insan da cinselliğe karşı bir o kadar istekli olacaktır. Eşinizin size karşı isteksiz olmasından kuşkulanıyorsanız seks hayatınızı iyileştirmeyi denemelisiniz. Bazı tavsiyeler ve taktikler ile mutlu bir seks hayatı meydana getirebilirsiniz. İnsanlar kendine olan güvenini koruduğu sürece, cinsel hayatında da bir o kadar istekli olacaktır. Bu durum, hem sizin hem de karşı cinsiniz için geçerlidir. Ne kadar istekli olabilirsiniz ortaya da güzel ve sağlıklı bir seks çıkacaktır.

Seks hayatınız boyunca bir çok sorun ile karşılaşabilirsiniz. Ancak tüm bu sorunlar geçicidir ve sizler bu noktada, seks hayatınıza yön vermeli ve ilişkilerinizi daha sıcak tutmalısınız. Yeni evli olanlar, veya sadece kız arkadaşı ile cinsel deneyim yaşayanlar kim olursa olsun bu tavsiyeler her insan için geçerlidir. Kafanıza takmış olduğun sorunlar bile seks hayatınızı etkileyebileceği gibi, uzmanların tavsiyelerini göz önünde bulundurarak bir çok soruya yanıt bulmalısınız. Çünkü ancak bu şekilde seks hayatınızı iyileştirebilir ve düzene sokabilirsiniz. Hayatta karşılaşacağınız olaylar sizleri hangi seviyeye sokarsa soksun, tüm bu konuları partneriniz ile olan özel yaşam alanınız arasına sokmamalısınız.

İlgili Etiketler:

0 Yorumİlginizi Çekebilir