Seks Hayatınızı Renklendirmek İçin Bu 6 Adımı Uygulayın

Seks Hayatınızı Renklendirmek İçin Bu 6 Adımı Uygulayın

1209 görüntülenme

İyi bir seks hayatının yolu sslında genel hayat standartlarına bağlı. Gerçekten seks hayatınızın daha iyi olmasını istiyorsanız kilo verme, tıbbi müdahale ve egzersiz gibi bazı yaşam tarzı değişiklikleri dikkate almanız gerekiyor.

Yaşınız ilerlemiş ya da şu anda eskiye göre kendinizi yatak odasında zaman geçirmeye daha az hevesli hissediyor olabilirsiniz. Erkekler bazen yaşa bağlı prostat gibi fiziksel değişiklikler sonucunda seks hayatına uzaklaşabilir oralar. Kadınlarda ise bu durum menopozdan sonra başlıyor. Tabii ki cinsel hayatının çok uzun yıllar sürmesini isteyenlerin bazı yaşam biçimlerine dikkat etmeleri gerekiyor. Cinsel işleriniz daha uzun sürsün istiyorsanız kesinlikle bu altı adıma dikkat etmelisiniz.

1. Sigara Bağımlılığından Bir An Önce Kurtulun

Vücudun bütün bölümlerinde bulunan damar hastalığına sigaranın katkısı çok büyüktür. Damar hastalıkları nedeniyle penis ve vajinal dokulara Kan akışı azalabilir. Genel sağlık için olduğu kadar cinsel sağlık içinde kesinlikle tütünden uzak durmak gerekir. Sigarayı bırakmak ya da hiç kullanmamak cinsel organlara kan akışını iyileştirir ve arttırır. Ayrıca sigara kullanmayanlar da menopoza girme süresi Birkaç yıl daha uzar.

2. Hem Genel Hem Cinsel Sağlık İçin Egzersiz

Egzersiz yapmak sadece kalbinizi güçlendirmek ile kalmaz aynı zamanda cinsel organlara kan akışını hızlandırır. Tempolu ya da hızlı bir yürüyüş gibi haftada 150 dakikalık orta yoğunluklu aktivite yaparsanız hem genel hem de cinsel sağlığınıza katkıda bulunursunuz.

3. Fazla Kilo Almamaya Dikkat Edin

Cinsel Sağlık konusunda uzmanlar insanların bedenleri hakkında iyi hissetmelerini cinsel aktivite sırasında daha rahat davranmalarını beraberinde getirdiğini söylüyor. Vücudun ideal kiloda olması aynı zamanda diyabetin ve Kan basıncının azalmasına da yardımcı oluyor.

4. İlişkinize Farklılık Katın

Onlara göre çiftler yatak odası dışında da eğleniyorsa yatak odasına daha keyifli zaman geçiriyor. Bu durumdan dolayı da Uzmanlar çiftlere kendi evlerinde ya da kendi evlerinden uzakta bir yerlerde maceraperest bir ortamda kaliteli zaman geçirmelerini tavsiye ediyor. Yani Mum ışığında yemek yerine daha eğlenceli ama bir o kadar da romantik ortamlar hazırlamak seks hayatına canlılık katmak için daha ideal.

5. Daha Az Alkol Tüketin

Alkol tüketiminin orta derecesi kadınlar için günde bir içki erkekler için günde bir ya da iki içki olarak sınırlandırılmıştır. Bunun daha fazlasını da Alkol tüketmek ereksiyon olma ve bunu koruma sorunu ile uyku düzeninde bozulma Lara neden olabilir. Ayrıca alkol kullanımı kanseri de tetikler. Uzmanlar sağlıklı bir cinsel hayat için alkol kullanımı sınırlandırmanın yanı sıra kadınlara bir kadeh alkolün rahatlatıcı etki yapabileceğini de düşünüyor.

6. Tıbbi yardım alın

Eğer cinsel hayatınızda performans arttırıcılar bile kullanmamıza rağmen hala yeterli sonucu alamıyorsanız Belki de tıbbi müdahale almanın zamanı gelmiştir. Uzman kontrolünde Bunun nedenini araştırılabilir Belki de bir videoya zarar vermeyen bir ilaç kullanılabilir. Mesela kadınlarda fizik tedaviler pelvik taban kaslarını güçlendirecek cinsel zevki arttırabilir. Erkeklerde ise elektrik fonksiyonu arttırmak için reçeteli ilaç tedavisi uygulanabilir. Fakat cinsel ihtiyaçlarınız konusunda bir tedaviye başlamadan önce mutlaka uzman bir hekime danışmanız da yarar var Bunun bilincinde olun ve planlarımızı Buna göre yapınız.

Bir önceki yazımız olan Erkeklerde Cinsel İsteksizlik Neden Olur Tedavisi Var Mı? başlıklı makalemizde, Cinsel Sağlık Sorunları başlıklı konuya yer verilmiştir.

İlgili Etiketler:

0 Yorumİlginizi Çekebilir