Seks Hayatınızın İyi Gitmediğini Gösteren İpuçları

Seks Hayatınızın İyi Gitmediğini Gösteren İpuçları

1130 görüntülenme

Çiftler arasında cinsel hayatta zaman zaman sorunlar yaşanabilir. Bazen kadınlar bazen de erkekler kendini cinsellik için yeterli görmeyebilir ya da isteksiz olabilir. Ama bunun farkına varmak bazen sorun olabiliyor. Kadın ya da erkek cinsellik konusunda sorunlu olduğunu anlamaya biliyor. Peki, cinsel hayatınızda sorun olduğunu nasıl anlarsınız? Bugün sizlere cinsel hayatınızda ilgili sorunları anlayabileceğiniz harika bir içerik hazırladık.

Cinsel yakınlığın, örneğin bir çocuk doğduğunda, depresyon veya hormonal değişiklikler sırasında, cinsel arzuyu etkileyebilecek ikinci sırada olduğu zamanlar vardır. Ancak, bu belirli dönemlerin dışında, bazen, ilişkiye özgü bir bozulma nedeniyle, samimi ilişkilerin etkilendiği, ancak bunun farkına varmak ya da kabul etmek için zaman ayırıyoruz . Bu durumdaysanız, size bu makalede cinsellikle ilgili bir sorun olduğuna dair net işaretler olduğunu söylüyoruz. İşte seks hayatınızın iyi gitmediğinin işaretleri.

Cinsel ilişki, başkalarının yanı sıra, cinsel stresi (erektil disfonksiyon, soğukluk) veya kronik yorgunluğu etkileyen fiziksel problemlerden, çok fazla stresli durumlarda çift çatışmalarından etkilenebilir.

En belirgin işaretlerden biri, eşinize yeterince dikkat etmemeniz veya daha fiziksel bir seviyede, ilgilenmeyi bırakmasıdır.

Eşiniz sizinle seks yapmaya çalışıyorsa, bir özür diliyor ve bundan kaçınıyorsunuz çünkü sizin için önemli değil. Ancak, pes etmeyi kabul ederseniz, tadını çıkarabilirsiniz, ancak kendinize bir fırsat vermeniz de size mal olur.

Kendinizi çok stresli, endişeli veya yorgun hissedersiniz, çünkü eylem sırasında heyecanlanmanız ve cinsel ilişki sırasında orgazm olmanız size zorluk getirir.

Cinsel ilişki sadece fiziksel değil, çifte belli bir simbiyoz ve yakınlık sunarak ve onun yokluğunda, eşinizle biraz saldırgan ve düşmanca davranmanıza neden olabilir, sürekli olarak şikayetçi olmanıza ve iletişimi etkilemenize neden olabilir.

Cinsel arzuyu hissedebilir, tatmin edebilir hatta mastürbasyon yapabilirsiniz, ancak eşinizle olan samimiyet size ilham vermez.

Bu davranışın kökenini tespit etmek ve eşinizle tamamen ilgilenip ilgilenmediğimizi veya sadece kötü bir mesele olup olmadığını tespit etmek önemlidir.

Gerekirse, bir uzmandan yardım isteyin: bunda utanılacak bir şey yoktur. Birlikte kalmak istiyorsanız, bir profesyonelle konuşma zamanı gelebilir.

İlgili Etiketler: Cinsel Sağlık Sorunları

0 Yorumİlginizi Çekebilir