Sivilce Sorunundan Elma Sirkesi ile Kurtulun

Sivilce Sorunundan Elma Sirkesi ile Kurtulun

2872 görüntülenme

Hormonsal dengelerin bazı dönemlerde bozulmasından veya cildin yağ dengesini kaybetmesinden dolayı iltihapların dışa vurması olarak anlatılabilecek olan sivilcelere karşı çözüm arayışı hiç bitmemektedir.

Çünkü ne kadar çok fayda bulmaya çalışırsak çalışalım, elbet birgün yeniden sivilce felaketiyle karşılaşmaktayız. Üstelik söndükten sonra yine izleriyle hayatımızın önemli dönemlerinde ruhsal problemler yaşamamanıza neden olmaktadır. İşte bu sorunun üstesinden gelmek için yine pratik çözüm önerilerini sunacağımız muhteşem bir yazıyı siz ziyaretçilerimizle buluşturmaktayız.

Sivilce Neden Olur?

Sivilcelere neden olan faktörler arasında sadece bir tek sebebi göstermek mümkün değil. Kişinin beslenme düzeninde an uyku düzeni ne kadar birçok şeyin sivilce nedeni olarak gösterilebileceği gibi stres çevresel faktörler ve daha birçok sebep de sivilcelere neden olarak sayılabilir. Özellikle ergenlik döneminde akne şeklinde çıkan sivilceler kişinin hayatını kabusa çevirebilir. Hayatınızı adeta kabusa çeviren sivilce sorunundan kurtulmak için evde doğal çözümler arıyorsanız bugün sizler için bu çözümleri hazırladık. Tabii ki ergenlik döneminden başlayan sivilce sorununun tedavisi için bir uzman görüşü almanızda da yarar var. Uzmanlar yapılacak olan kan tahlilleri sonucunda size nasıl bir tedavi yöntemi uygulanacağını belirleyecektir.

Sivilcelerden Kurtulmak İçin Doğal Çözümler

Elmanın asitli olmasından dolayı kullanılırken dikkat edilmesi gerekse de, elma sirkesi aynı şekilde değildir.

Elma sirkesini az bir suyla seyrelttikten sonra cildinize pamukla sürerseniz sivilceleriniz kısa sürede kaybolacaktır.

Hem de yeniden çıkmamasını uzun bir süre garantileceğiniz gibi izlerinden de kalıcı olmak suretiyle kurtulabileceksiniz.

Bunu sağlayacak olan diğer bir yöntem ise protein kaynağı olan yumurtanın beyazını kullanmaktır.

Yüzünüze süreceğiniz bu malzemeyi yarım saat kadar beklettikten sonra yıkayabilirsiniz.

Sivilcelere çözümler olarak son bir önerimiz de, sarımsak kullanmanızdır.

Sarımsağı ezip suyunu sivilceli bölgeye sürdünüz de bakterilerden kısa zamanda temizlenecek olan cildinizdeki lekelerden eser kalmayacak.

Tüm bunları yapmanın yanında bol su tüketmeli, cildinizi ılık suyla ovalamadan yıkamalı ve silmelisiniz.

Ayrıca yüzünüze düşen yağlı saçların da sivilce oluşumunu tetikleyebileceğini unutmayın.

Cildinizi sivilcelerden arındırarak büyük bir iyilik yapmak istiyorsanız, gün içerisinde bulunduğunuz ortamlarda ki tozlardan ve havasızlıktan da uzak durun.

İlgili Etiketler:

0 Yorumİlginizi Çekebilir