Soğuk Algınlığı Doğal Yollarla Nasıl Geçer?

Soğuk Algınlığı Doğal Yollarla Nasıl Geçer?

1159 görüntülenme

Son zamanlarda doğal ilaçlar ile tedavi bir çok kişinin ilgi odağı haline geldi. Doğal ilaçların bir araya getirilmesi genellikle birkaç dakika alır. Üstelik bir çok doğal ilaç son derece yararlıdır. Özellikle kış ayları gelmişken, rahatsız edici soğuk algınlığına karşı evde yapılacak doğal yöntemler nelerdir, gelin birlikte bakalım.

Soğuk algınlığı ve ateş, temel olarak Herpes Simplex Virus Type 1 veya HSV-1'den kaynaklanır. HSV-1 tipik olarak aynı tabaktan yeme, temas ve öpücük yolu ile yayılır. Herpes için bir tedavi olmamasına rağmen, semptomları kontrol etmek mümkündür. Aslında, bazı insanlar bir salgın yaşarsa, ikinci kez yakalanmaz. Soğuk algınlığı ciddi bir sağlık tehdidi oluşturmaz, ancak ağrılı olabilir ve kesinlikle çok rahatsız edicidir. Amerikan yetişkinlerinin % 90 kadarı HSV-1 virüsüne maruz kalmaktadır, bu nedenle soğuk algınlığı çok yaygın bir sorundur.

İşte onlardan kurtulmanın birkaç basit ve etkili yolu!

Soğuk Algınlığı İçin Bitkisel Yağ Karışımı

Malzemeler

  • 5 damla Melissa esansiyel yağı
  • 5 damla Myrrh uçucu yağı
  • 10 damla fraksiyone hindistancevizi yağı
  • 5 ml cam şişe
  • Göz damlası

Talimatlar

5 ml'lik bir cam şişe içine uçucu yağlar ve parçalanmış hindistancevizi yağı ekleyin daha sonra da içine göz damlası ilave edin. İyileşene kadar günde üç kez soğuk algınlığı için bu karışımı kullanmanız gerekir. Uygulamak için parmak ucunuzla cam şişenin ucuna okunun ve Sonra parmak ucunu boğazınıza sürün.

Melissa yağı hakkında kısa bir not…

Melissa esansiyel yağı çok pahalı bir yağdır. Ancak, çok güçlü bir antiviral esansiyel yağdır. Bir hücreye girmeden önce bir virüsü inaktive edebilir. Bu, virüsün çoğalmadan ve vücutta hasara yol açmadan önce bir hücreye ihtiyaç duyması nedeniyle önemlidir. Bu özelliği Melissa'yı herpes virüsüne karşı çok etkili kılar.

Yağ çekme

Soğuk algınlığını tedavi etmek için 1-2 çay kaşığı organik sızma hindistancevizi yağı ile 3-4 damla Kekik Esansiyel Yağını ağzınızın içine alın. Yağı 15-20 dakika boyunca ağzınızda çevirin, çekin ve dişinizden geçirin. Daha sonra yağı bir çöp kutusuna tükürün. Ağzınızı suyla durulayın, sonra dişlerinizi fırçalayın.

Limon Esansiyel Yağı

Melissa kadar etkili olmasa da, Limon uçucu yağının da soğuk algınlığını iyileştirdiği ve tedavi ettiği görülmüştür. Soğuk algınlığı durumunda hindistan cevizi yağı ile karıştırarak doğduran bu yağı ağızdan alın. Bu yağı soğuk havalarda çatlamalara karşı dudak balsamı olarak da kullanabilirsiniz.

Bal

Bal, soğuk algınlığına neden olan virüsü öldürmeye yardımcı olacak antimikrobiyal bileşikleri içerir. Ham, organik bal kullandığınızdan emin olun. Günde birkaç kez bal tüketin. Dubai İhtisas Tıp Merkezi'ndeki araştırmacılar, balın topikal uygulamalarının, asiklovirden% 35 daha fazla soğuk algınlığı süresini kısalttığını, reçeteli herpes antiviral tedavilerinde aktif madde olarak bulunduğunu belirledi.

Karbonat

Kabartma tozu, soğuk algınlığını tedavi etmek için mükemmel bir seçimdir. çünkü bölgeyi tahriş edebilecek asitleri çıkarırken, yaraları kurutur. Bir macun oluşturmak için az miktarda kabartma tozu içerisine birkaç damla su ekleyin. Etkilenen bölgeye yapıştırın ve 5-10 dakika bekletin. Bundan sonra, durulayın. Soğuk algınlığı bitene kadar bu prosedürü günde bir veya iki kez tekrarlayın.

Unutmayın, günün sonunda, zamanla iyileşecek bir şeyle uğraşıyorsunuz. Sabırlı olun ve alanı temiz tutun. Bunu yapmak bile, boğaz bölgesinin sorunsuz bir şekilde iyileşmesini sağlar. Eğer bir ateş durumu olursa doktorunuza başvurun, eğer soğuk algınlığı tedaviye rağmen iki haftadan uzun sürerse veya soğuk algınlığı sık sık tekrarlarsa doktora gidin.

İlgili Etiketler:

0 Yorumİlginizi Çekebilir