Sperm Sayınızı Artıran Yiyecekler

Sperm Sayınızı Artıran Yiyecekler

1290 görüntülenme

Bebek yapımına gelince, sperm sayısından daha çok endişelenecek bir şey var. Ayrıca sperminizin hareketliliği ve şekli de var. Ama önce saflarının (toplar: toplar) askerlerle dolu olduğundan emin olmak istiyorsun. Üreme yetenekleriniz için temel olarak düşünün.

Normal sperm sayısı, mililitre sperma başına 15 milyon ile 200 milyon sperm arasında değişmektedir. Evet, bu çok fazla sıvı. Düşük bir sayıma sahip olduğunuzu düşünmek için, boşalma başına toplam 15 milyondan az veya toplamda 39 milyon spermden daha az olması gerekir. Bildiğimiz gibi, sperm sayınız azaldıkça Bae preggo alma şansınız azalır.

Açık olmak gerekirse, düşük bir sperm sayısına sahip olmak, infertil olduğunuz anlamına gelmez. Erkeklerin çoğu çocuk babasıdır ve normalden daha düşük sperm yoğunluğuna sahiptir. Aslında, NYU Langone Tıp Merkezi'nde Üroloji ve OBGYN yardımcı doçenti olan Dr. Seth Cohen, şu anda bir çocuğa baba olmaya çalışmıyorsanız (ve başarısız olmuyorsanız), sayınızı saptamaya başlamanız için hiçbir neden olmadığını söylüyor.

Eğer sperm sayınızı artırmak ve çocuklarınızı hareket ettirmek istiyorsanız, bu 8yiyeceği diyetinize eklemekle başlayın.

İstiridye

Bunların partiyi başlatan bir afrodizyak ( belki de olmasalar bile) olduğunu biliyor olabilirsiniz. Ama bundan çok daha fazlası. İstiridye çinko yüklü, sperm üretiminin artmasına yardımcı olan ve sperm potensinin ve testosteronun, kadının karnının içinde minik insanlar yaratırken debriyaj yapan. Çinko eksikliği, iktidarsızlık ve erektil disfonksiyonla ilişkilendirildiğinden, artış ekstra bir yaş sağlayabilir. İstiridyeler hem kadınlarda hem de erkeklerde libidoyu düzenlemeye yardımcı olduğu için paylaşmayı düşünmelisiniz. İstiridyeler ayrıca protein, D vitamini, C vitamini, B12 vitamini, demir, bakır ve selenyum bakımından da yüksektir.

Yumurta

Muhtemelen yine de yumurta yiyorsunuz, özellikle de yağsız kas yapmayı deniyorsanız ki bu - belli ki - vaat edilen bebek yapımına gitme yolunda atılan bir başka adım. Yumurtalar sadece protein açısından zengin değil aynı zamanda E vitamini açısından testis dokusunun dejenerasyonunu önlemeye yardımcı olur. Diyetinize yumurta dahil etmek sperm sayısını ve doğurganlığı artırmanıza yardımcı olacaktır. Yine de yumurtalarını kaynatmayı dene. Bunları bu şekilde hazırlamak, amino asitler gibi besin maddelerinin emilmesini kolaylaştırır.

Bir yumurta akı türünün insanı olsanız bile, hala zengin bir D vitamini, B6, B12, demir, bakır ve çinko gibi diğer sperm artırıcı özelliklere sahip olursunuz.

Domates

Domateslerin parlak kırmızı rengi tabağınıza hoş bir renk katmaktan daha iyidir. Renk, doğurganlığı da artıran likopen'den geliyor. Aslında, çalışmalar likopenin sperm sayısını yüzde 70'e kadar artırabildiğini gösteriyor. Ayrıca yüzücünüzün hızını arttırır ve sperm anormalliklerinin sayısını azaltabilir. Çalışmalar ayrıca prostat kanserinin yanı sıra prostat hastalıklarını azaltmak için likopen göstermiştir.

Bitter Çikolata

Bitter çikolatanın, boşalma hacmini artırmaya ve sperm sayısını ve hareketliliğini artırmaya yardımcı olduğunu kanıtladı (yüzücülerinin gücü). Sadece küçük çocuklarınız için de iyi değil. Bitter çikolata kalp sağlığını artırabilir ve kalp hastalığı riskini azaltabilir. Açıkçası, ölçülü olmak istediğiniz bu şeker, ancak kakaonun bakırla dolu olduğunu ve bol miktarda çinko selenyum, lif ve potasyum bulunduğunu unutmayın.

Somon

Bir Omega-3 yağ asidi olan dokosaheksaenoik asit (DHA), sperm için gerekli bir yapı taşıdır. Omega-3 yağ asidi, Illinois Üniversitesi'ndeki 2012 araştırmasına göre, olgunlaşmamış bir sperm hücresini, tam teşekküllü sivri uçlu bir yüzücüye ekstra uzun kuyruklu hale getiren kemeri oluşturmak için esastır. Normal sperm hücreleri, akrozom adı verilen yay benzeri bir yapıya sahiptir ve DHA içermeyen bu yapı, sperm hücresini işe yaramaz kılan yapılamaz. Bu yeterli değilse, somon balığı ayrıca mükemmel bir protein kaynağıdır (merhaba, kaslar), potasyum ve B vitamini.

Yaban Mersini

Yaban mersini - ve bunun için ahududu, çilek ve böğürtlen gibi diğer meyveler - motilite ve sperm sağlığı için kritik öneme sahip olan C vitamini ile stoklanmaktadır. C vitamini ayrıca sperm üretmek için gerekli olan anahtar amino asitleri oluşturur. Meyveleri, sperm sayınızın baş koruyucularından birini düşünün. Ek olarak, yaban mersini mükemmel bir lif kaynağıdır, kolesterolü düşürmeye yardımcı olur ve bir yüzlüde çok iyi bir tada sahiptir.

Sarımsak

Bu süper yiyeceğin selenyum ve B6 vitamini ile sıkıştığını, ki sağlıklı sperm üretimine yardımcı olan ve testislerine kan akışını iyileştirdiğini bilin.

Kuruyemişler

Badem ve ceviz gibi kuru yemişler, sperm üretimine yardımcı olan L-Arginin içerir. Sadece bu değil, fındıklarda protein, omega-3 yağ asitleri, çinko ve E vitamini - sperm sayınızı ve sperm sağlığınızı artıran ajanlar var. Fındıkta bulunan protein de büyük bir enerji kaynağıdır ve bebek yapmaya çalışıyorsanız, ihtiyacınız olacak.

İlgili Etiketler: Cinsel Sağlık Sorunları

0 Yorumİlginizi Çekebilir