Stres Erkeklerin Cinsel İsteğini Olumsuz Etkiliyor

Stres Erkeklerin Cinsel İsteğini Olumsuz Etkiliyor

1054 görüntülenme

Erkeğin aşırı Titiz, her şey kontrol altında tutmak isteyen ve kuruntulu olması ereksiyon sorunu arttırıyor. Erkeklerin yatakta cinsel isteksizlik nedenlerinin başında diyabet, damar hastalıkları ve hipertansiyonun yanı sıra stres nedeniyle de artış gösterebiliyor. Stres diğer Sağlık sorunlarına neden olsa da ereksiyon sorunu erkeklerde günlük hayatı da olumsuz etkiliyor. Özellikle günlük hayatlarında ekonomik sorunlarla mücadele eden ya da yoğun iş yükü altında çalışan erkekler Strese bağlı ereksiyon sorunu yaşıyor.

Uzmanlara göre özellikle aşırı kuruntulu, Titiz, her şeyi kontrol altında olmasını isteyen Hırsızlar erkeklerinde daha fazla ereksiyon sorunu görülüyor. Gündüz iş hayatında stresli olan erkeklerin bu strese evde de devam ettirmesi durumunda bu bozukluk kalıcı hale gelebiliyor. 50 yaşını geçen erkeklerde iktidarsızlık riski daha da yüksek oranda oluyor. Eğer bu duruma stresli yaşamda eklenirse işyeri başarısı ve cinsel yaşam birbirine bağlı olarak bozuluyor. Sadece stresli erkeklerde değil aynı zamanda aşırı heyecanlı ve sempatik erkeklerde de bu sorun sıklıkla yaşanabiliyor. İş hayatında başarısız olduğunu ve sonuçlarını kabullenemeyen bir erkek sürekli iniş çıkış gösteren ruh hali nedeniyle iktidarsızlıkla boğuşabiliyor. Uzmanlar özellikle başta borsa olmak üzere strese açık meslekler ile ekonomik belirsizliğini hakim olduğu iş kollarında çalışan erkeklerin sadece 50 yaşından sonra değil her yaşta bu riskin altında olduğunu söylüyor.

ERKEKLER STRES YÜZÜNDEN CİNSELLİKTEN SOĞUYABİLİYOR

Strese bağlı nedenlerden dolayı yaşanan tek bir olumsuz deneyim bile erkekleri sürekli baskı altına alıyor. Bu durumda da erkekler daha çok kendini baskılıyor ve iktidarsızlık sorunu kalıcı hale dönüşebiliyor. Uzmanlara göre yaşanan stres ve bir defa başarısız olan erkek Özgüven sorunu yaşamaya başlıyor ve kalıcı olarak performans sıkıntısı çekiyor. Erkeklerin bu Özgüven sorunu aşmak için mutlaka eşlerinden ya da sevgililerinden yardım alması gerekiyor. Fakat Özellikle ülkemizde erkekler bu sorunu eşleriyle konuşmak yerine stresi daha da büyütüyor ve kendi yalnızlıkları içerisinde buluşarak cinsel hayatlarında başarısız hale geliyor.

EŞLE KURULAN İLETİŞİM ÖNEMLİ

Uzmanlara göre stres yüklü mesleklerde çalışan erkeklerin kendilerini bir mola vererek eşleriyle birlikte tatile çıkmaları ve stres kaynağından uzaklaşmaları ereksiyon sorunu ile mücadele etme konusunda oldukça önemli. Erkekler bu sorunu yaşıyorlar saatleri ile birlikte bir uzman yardımı alarak çözüm arayabilirler. Ancak özellikle Türkiye'de bu yönteme başvuran erkek sayısı oldukça az. Psikolojik sorunlar nedeniyle yaşanan ereksiyon sorunu Avrupa ve ABD'de en az bizim ülkemizde olduğu kadar gizleyen erkek sayısı var. Çok sayıda psikolojik nedeni dayanan bu tür ereksiyon bozuklukları doktora başvurulması durumunda daha da diye biliyor. Eğer bir uzman yardımı alırsanız bu konuları tüm açıklığı ile konuşabilir ve bir çözüm bulabilirsiniz. Böyle durumlarda erkekler için mutlaka kendilerini almayacak duygusal ve cinsel uyarıcı desteği verecek birine ihtiyaç olduğunu Unutmamak gerekir. Bu Konuda eşlere de büyük görev düşüyor. Eşler partnerlerinin böyle bir sorun yaşamaları durumunda onu yargılamak yerine mutlaka yapıcı olmalı ve onu bir uzmana Danışmak konusunda ikna etmeli. Bu sayede ereksiyon Problemi daha kolay ve hasarsız bir şekilde çözülebilir.

İlgili Etiketler: Cinsel Sağlık Sorunları

0 Yorumİlginizi Çekebilir