Vajinal Depresyon Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Vajinal Depresyon Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

1463 görüntülenme

Vajinal depresyon bilinenin aksine cinsel yolla bulaşan bir hastalık ya da genetik bir bozukluk değildir. Aslında birçok hastalık gibi endişe ve stres nedeniyle vajinal depresyon ortaya çıkabilir. Şimdi sizlere kadın vajinasının duygusal olarak Nasıl acı çektiğini anlatacağız.

Vulvodinia olarak bilinen vajinal depresyon, hem güçlü depresyon, stres, hem de seks ya da kendi kendine uyarılma eksikliği ürünüdür. Üstelik bu depresyon türü nadir görülen bir hastalık da değil. Geçen yıl dünya genelinde yaklaşık 200 bin ila 6 milyon arasında kadın bu sorunu yaşadı.

vajinal depresyonun semptomlarından bazıları ilişki sırasında kuruluk ya da rahatsızlık olarak görülür. Tabi ki bu kadar değil vajinada kaşıntı yanma ve tahriş hissi gibi başka semptomların yarının sıra doğuma benzer kramplarda yaşanabilir. Bu belirtiler ya da vajinal depresyon sadece birkaç gün süreceği gibi Aylar Boyunca da devam edebilir.

Nasıl ki baş ağrısı olduğunda vücudumuzda spamlar ortaya çıkarsa cinsel organların bu hallerine özel bir cevap vermesi de normaldir. Vajinal depresyon tedavisi için bazı uzmanlar antidepresanlar yazarlar. Çünkü şu anda regional depresyon için belli bir ilaç yada tedavi yöntemi yoktur. Buradan sizlere verebileceğimiz en iyi tavsiye ise bu belirtilerden birini ya da birkaçını kendinizde görmeniz durumunda bir jinekoloğa başvurmanızdır. Merak etmeyin vajinal depresyon rahatsızlıkları size kaygı verebilir Ama birçok aktivite size zarar vermez.

Vajinal depresyon korkulacak bir durum değildir Bunu unutmayın. Bu konuda uzmanların önerisi seks hayatınızı düzenli hale getirmek için kendinizi teşvik etmeniz ve aynı miktarda kolajen üretmek için vajinanızı uyarmanızdır. Çünkü kan dolaşım hızı arttıkça kendinizi sadece zevk almaya adarsınız.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi vajinal depresyon ciddiye alınması gereken bir durumdur. Son dönemlerde cinsel ilişkilere karşı bir isteksizlik vajinada tahriş yanma kaşıntı gibi sorunlar yaşıyorsanız hiç geç kalmadan bir jinekoloğa görünmenizde yarar var. Tabii ki vajinal depresyon durumunda Jinekolog sizleri Bir psikoloğa yönlendirebilir. Bu konuda uzmanların uyarılarına kulak vermekte ve onların söyledikleri yönde hareket etmekte fayda olacaktır.

İlgili Etiketler:

0 Yorumİlginizi Çekebilir