Yatmadan Önce Yiyebileceğiniz Sağlıklı Atıştırmalıklar

Yatmadan Önce Yiyebileceğiniz Sağlıklı Atıştırmalıklar

1041 görüntülenme

Henüz diyet konusunda yeterince deneyiminiz yoksa yatmadan önce tükettiğiniz her şeyin doğrudan ya depolarına katkı sağladığını düşünebilir ve izleyebilirsiniz. Aslında durum tam olarak böyle değil. Tam aksine yatağa aç girerseniz gündüzleri çok az enerji ile uyanır ve bütün günü yorgun geçirirsiniz. Kilo problemi yaşayanlar için en iyi seçenek diyettir fakat birçok kişi diyet yapmakta zorlanabilir. Diyetin en zor dakikaları ise gece saatleridir. Gece saatlerinde açlık daha da artar ve yemek yeme isteği ortaya çıkar. Uzmanlara göre açlık İsteğinizi bastırmak için Gece saatlerinde basit atıştırmalıklar tüketebilirsiniz. Fakat bu atıştırmalıkları sağlıklı olduğuna dikkat etmenizde yarar var.

Fakat yatmadan önce yedikleriniz konusunda yine de dikkatli olmanız gerekiyor. Eğer kötü gıdalar tüketirseniz bu daha fazla kalori almanıza veya almanıza neden olabilir. Tabii ki her atıştırmalık size yağ olarak geri dönmüyor. Burada işin püf noktasını bilmek yatmadan önce akıllı davranarak iyi beslenmek gerekiyor. Eğer geç saatte yemeden duramıyor sanız günün daha erken saatlerinde aldığınız kalorileri biraz kısmını da yarar var. Gün içerisinde kalori hesabı yaparak toplam kalori hedefinize bağlı kalabilirsiniz. Ayrıca gece yatmadan önce kaslarınıza enerji veren, kan şekeri düzeyini bozmayan ve açlığı düşüren yiyecekleri tercih edebilirsiniz. Bu sayede beyniniz vücudunuzu uyandırmak zorunda kalmaz. Bugün sizlere yağ yapmanızı sağlayacak aynı zamanda kas yapımınıza da etki edecek 6 önemli atıştırmalıktan bahsedeceğiz.

Yerfıstığı Ezmeli Lor Peyniri

Kendimiz doğal olarak Hazırladığınız bir miktar yer fıstığı ezmesi ile lor peynirini karıştırarak en iyi ve sağlıklı atıştırmalık seçeneğini yapabilirsiniz. Yatmadan önce lor peyniri yemek İdare eder çünkü içerisinde bol miktarda kazein proteini bulunur. Vücut tarafından yavaşça Sindirilen bu protein Gece boyunca yeteri kadar aminoasit desteğinin olmasına da yardımcı olur. Yer fıstığı ve lor peynirini karıştırmak ister sindirim zamanını arttırır ve atıştırmalığı açlığınızı düzelmesine yardımcı olur. Fakat fazla kalori almamak için lor peynirine bir yemek kaşığından fazla yer fıstığı ezmesi karıştırmayın.

Somon

Yatmadan önce tüketilebilecek en ideal atıştırmalıklar dan biri de somon balığıdır. Protein bakımından yüksek olan somon balığı sağlıklı Omega yağlarına sahiptir. Omega yağlarının eksikliği birçok kişide Sağlık sorunlarına ve kilo sorunlarına neden olabilir. İsterseniz somonun yanına Biraz salata ekleyebilir ve atıştırmalığınızı bol lifli bir yiyeceği dönüştürebilirsiniz.

Keten Tohumlu Yoğurt

Yoğurt da aynı lor peyniri gibi protein ve kalsiyum bakımından oldukça zengin bir besindir. Sağlıklı yağ içeren Yoğurdun içerisine daha az yağlı olan keten tohumunu ekleyerek daha güzel sonuçlar alabilirsiniz. Bu iki besin birleştiğinde protein, Lif ve Omega 3 yağları alacaksınız.

Az Yağlı Peynir ve Pişmemiş Sebzeler

Eğer gece saatlerinde canımız peynir çektiyse az yağlı peynir Tercih edebilirsiniz. Karbonhidrat içermediği için içerisinde yağ ve protein bulunan peynir size güzel imkanlar sunacaktır. Fakat peynirin içerisine brokoli ve çeyiz salatalık ekleyerek tatlandırmanızda yarar var.

Zeytinyağlı Ton Balığı

Ton balığının konserve kutusu içerisinde bulunan suyu süzün ve daha sonra içerisine zeytinyağı ekleyerek tüketin. Gece saatlerinde Bu sizin için oldukça güzel bir protein kaynağı olacaktır. Ayrıca bu sayede Bütün Gece boyunca enerjiniz yüksek olacak ve Güne Daha zinde uyanacaksınız. İsterseniz ton balığının yanında biraz ıspanak yaprağı da Tercih edebilirsiniz.

Hindistan Cevizi Yağlı Kazein Protein Karışımı

Gece saatlerinde katı gıdalar tüket içmekten hoşlanmıyorsanız kafein içeren bir protein karışımı hazırlayabilirsiniz. Daha önce de belirttiğimiz gibi el oradan kazein alabilirsiniz. Bunun içerisinde Protein tozu da eklerseniz sizin için güzel bir atıştırmalık olacaktır. Kazein karışımlarının birçoğu az yağlı olduğu için içerisine bir yemek kaşığı kadar Hindistan cevizi yağı ekleyebilirsiniz. Aşağı yukarı 200 kalori olan bu atıştırmalık Bütün Gece boyunca kaslarınızın tamir edilmesine yardım eder.

İlgili Etiketler:

0 Yorumİlginizi Çekebilir