Ylang Ylang Esansiyel Yağı Faydaları Nelerdir Nasıl Kullanılır?

Ylang Ylang Esansiyel Yağı Faydaları Nelerdir Nasıl Kullanılır?

1107 görüntülenme

Ylang Ylang "Çiçeklerin çiçeği" olarak Tanımlanır ve ondan elde edilen Esansiyel yağın faydaları da saymakla bitmez. Saç sağlığı için faydalarından bahsedecek olursak saç derisi sorunların ortadan kaldırma, saçları yoğunlaştırma gibi etkileri oldukça bilinirken cilt sağlığı için ise cilde iyileştirme, koyu renkli Cilt lekelerini, kırışıklıkları ve diğer yaşlanma belirtilerini giderme gibi özelliklerini sayabiliriz. Bütün bu özellikleri sayılınca da Ylang Ylang yağı nasıl kullanılır sorusu gündeme geliyor.

Oldukça güçlü bir uçucu yağ olan Ylang Ylang yağı aynı zamanda etkili bir antidepresan, antispazmodik, antiseptik ve sakinleştirici olarak bağışıklık sistemi sağlığını etkiliyor, kan akışı ve duygular üzerinde de olumlu bir etki sağlıyor. Yine bu yağın sindirim ve üreme sistemleri üzerinde de olumlu etkileri olduğu söyleniyor. Tabii ki her doğal ürünler olduğu gibi ylang ylang yağının da bütün faydalarından yararlanabilmek için mutlaka saf olarak satın alındığından emin olunması gerekiyor. Buhar damıtma yöntemi ile taze çiçeklerden toplanan Ylang ylang yağı hakkında bütün detaylı bilgileri yazımızın devamında bulabilirsiniz...

Ylang Ylang Esansiyel Yağı Faydaları

Stresle Savaşır ve Modunuzu Yükseltir

Yoğun stres altında çalışıyor ya da kendinize depresyon gibi duygudurum bozuklukları içerisinde hissediyorsanız kesinlikle stresle mücadele de size yardımcı olacak en doğru yağlardan biri ylang ylang yağıdır. Yapılan araştırmalar sonucunda Bu yağın kişinin ruh hali üzerinde olumlu etkileri olduğunu ortaya çıkarmıştır. Bu özellikleri sayesinde ylang ylang yağı depresyona hafifletebilir Hatta kıskançlık, Özgüven düşüklüğü ve öfke gibi olumsuz duyguları azaltıp gidermeye yardımcı olur.

Yüksek Tansiyon Tedavisi

Yüksek tansiyon ya da hızlı kalp atışı gibi stres tepkilerini de düşürebilen ylang ylang yağı, Sakinleştirici özelliğe sahip olması nedeniyle hipertansiyonun tedavisinde de olumlu etkiler sağlar.

Doğal Enerji Artışı

Ylang Ylang yağı kendini sürekli yorgun hissedenler için de oldukça önemlidir. Doğal bir enerji artışı sağlayan bu yağ birçok insan tarafından enerji verici ve motive edici bulunmaktadır. Bu yılın şişesinden derin bir nefes alarak yorgunluk etkisinden kurtulabilirsiniz.

Kramplarla Savaşır

Uzun süredir ağrı ve kramplar ile mücadele ediyorsanız da Ylang Ylang yağı sizin için bir tedavi yöntemi olabilir. Ağrı ve gerginlik dahil olmak üzere stresini de çözümünde Ylang Ylang ile yaplan bir masaj etkili olacaktır. Alt karın bölgesine ve boyun arkasına bu yağ ile masaj yapabilir isterseniz birkaç damla lavanta yağı ile birleştirerek etkilerini arttırabilirsiniz.

Cilt Bakımı için Ylang Ylang Yağı Kullanımı Önerileri

Ylang Ylang yağının cilt sorunlarının giderilmesinde yardımcı olduğu araştırmalarla kanıtlanmıştır. Koyu renk cilt lekelerinden tutunda kırışıklıklarla mücadelede ve diğer yaşlanma belirtilerini de buradan yardım alabilirsiniz. Cilt sorunları için Ylang Ylang kullanmak isterseniz aşağıdaki şekillerde değerlendirebilirsiniz;

Bir çay kaşığı Hindistan cevizi yağı ve ya da jojoba yağı ile İki damla ylang ylang esansiyel yağını karıştırın. Cildinizi iyice yıkadıktan sonra bu karışımı boyun bölgenize yüzünüze ve göğsünüze uygulayın. Bunu bir nemlendirici olarak düşünebilir ve durulamadan bu şekilde Hayatınıza devam edebilirsiniz.

Ylang ylang yağını göz çevresine ve cildinize parmak uçlarınızı kullanarak hafif masaj yapılacak şekilde küçük miktarda uygularsanız ince çizgileri önleyebilirsiniz.

Cildinizde sık sık dökülme gibi bir sorun yaşıyorsanız mutlaka bu yağı denemelisiniz. Çünkü ylang ylang yağı, antimikrobiyal ve antiseptik özellikleri sayesinde ciltteki bu dökülmelerini önüne geçer.

Yüz yıkama ürününüzün içerisine bir çay kaşığı ya da iki üç damla kadar ylang ylang yağı dökerek ürününüzü bu şekilde kullanmanız sivilce ve akne iyileşmesine yardımcı olacaktır.

Ylang ylang yağını bir Taşıyıcı yağ ile karıştırıp kullanmanız durumunda egzama ve döküntü gibi cilt sorunlarını tedavi edebilirsiniz. Cildi yatıştırma etkisi olan bu ya aynı zamanda Tahriş olmuş ve kırmızı cilt sorunlarına da iyi gelmektedir.

Jojoba veya hindistancevizi yağı ile 50/50 oranında ylang ylang yağını karıştırarak yaranın üzerine uygulayabilir ve hem tedavi olmasına hem de enfeksiyon kapmasına önleyebilirsiniz.

Saç Bakımı için Ylang Ylang Yağı Kullanımı Önerileri

Saçlarınızda yaşadığınız kepek ve deri sorunları içinde Bu yağın yardımını alabilirsiniz. Bu yağdan düzenli kullandığımız şampuanın içerisinde birkaç damla eklemeniz durumunda kısa süre içerisinde etkilerini göreceksiniz.

İlgili Etiketler:

0 Yorumİlginizi Çekebilir